TV je hlavním zdrojem sledování videoobsahu

pondělí, 14. srpna 2017, 15:30 Aktuality, TV MediaGuru

Zaváděcí výzkum pro nový výzkum televizní sledovanosti ukázal, že videoobsah stále nejdéle sledujeme na televizních obrazovkách. Podle výzkumu je to denně 3 hodiny a 16 minut. Z toho jsou 3:08 minut věnované sledování živého televizního vysílání a archivů televizních stanic. Jen osm minut tvoří sledování jiných videí – z internetu nebo nahraných na záznamové zařízení. Na notebooku nebo počítači, které jsou druhými nejčastějšími zařízeními využívanými k této činnosti, sledujeme videa průměrně osm minut denně. Na smartphonu jsou to pak už jen dvě minuty a na tabletu jedna minuta denně.

Zdroj: ATO-Nielsen Admosphere
Zdroj: Nielsen Admosphere

Z výsledků rovněž vyplývá, že zařízením s největším zastoupením v českých domácnostech je stále televizor, který má 95 % domácností. Už téměř každá pátá domácnost má přitom televizor připojený k internetu. Druhou nejčastější obrazovkou je notebook nebo počítač, který má v 7 z 10 domácností, a třetí pak smartphone, který už je ve více než polovině z nich.

Zdroj: Nielsen Admosphere
Zdroj: Nielsen Admosphere

Zaváděcí výzkum pro nový Projekt crossplatformního elektronického měření sledovanosti a konzumace obsahu (PCEM 2018–2022) byl realizován v první polovině roku 2017 na vzorku 15 199 domácností a 33 728 jejich členů.

-mav-