TV Óčko představí výzkum o vlivu youtuberů

pondělí, 07. srpna 2017, 07:00 Aktuality, Internet & Mobil, TV MediaGuru

Po vzoru zahraničních médií spustila hudební televize Óčko novou službu online dotazníků diváků a uživatelů z řad mladší generace. Na srpnovém odborném workshopu představí výsledky prvního průzkumu, který proběhl s podtitulem „Vliv youtuberů na Vaše prodeje“. Na projektu spolupracuje s agenturou Confess.

Dotazníkový formát má být univerzální a počítá i s využitím pro třetí strany, které tak mohou zjistit preference a názory na svou značku a produkty u mladší generace, kterou Óčko pokrývá. Hudební stanice má v současnosti více než 750.000 „fans“ na sociálních sítí, z nichž přes 620.000 na Facebooku. 71% z nichž jsou mladší 24 let.

Ocko_Live

„Sociální sítě otevírají další možnosti oslovení diváků a fanoušků i nové příležitosti pro marketing klientů. Nejen v rámci komunikace, ale i v rámci dalších marketingových aktivit, například výzkumu. Pomocí silné značky Óčka, ke které mají fanoušci úzký vztah, můžeme našim partnerům nabídnout relevantní informace v podobě vnímání jejich brandu. Komunitu a know-how na to máme,“ popisuje Štěpán Wolde, generální ředitel Óčka.

„Ve výzkumu figuruje mladá a velice specifická cílová skupina, na kterou spousta značek cílí. Partnerům můžeme dodat klíčové výstupy zrcadlící jejich positioning v očích mladé generace, která má v sobě do budoucna obrovský kupní potenciál,“ uvádí Hana Kloučková, managing director agentury Confess.

Neveřejné představení výzkumu proběhne 17. srpna od 14:00 ve studiích Óčka na pražském Andělu. Více informací Óčko zveřejnilo zde.

-mav-