VW prodává Ducati, zájem má i Benetton

úterý, 01. srpna 2017, 09:30 Aktuality, Marketing MediaGuru

Skupina Volkswagen prodává po pěti letech značku motocyklů Ducati. Podle informací agentury Reuters je na finálním seznamu celkem pět zájemců, mezi nimi také italská skupina rodiny Benettonů.

Z informací Reuters vyplývá, že prodávající strana doposud obdržela nabídky ve výši 1,3 až 1,5 miliardy eur. Do finálního výběru se dále dostala americká automobilová společnost Polaris Industries či předchozí majitel značky – společnost Investindustrial –, a dále PAI či Bain Capital. Ti dostanou na podzim možnost nahlédnout do účetních knih značky.

Zpočátku zájem o Ducati projevily také indické firmy Eicher Motors a Bajaj Auto, či soukromé kapitálové fondy CVC Capital Partners a Advent. Svou nabídku připravoval v červnu i americký výrobce motocyklů Harley Davidson.

Značka Ducati vznikla v Bologni v roce 1926, původně vyráběla elektronky, kondenzátory a součástky do radiopřijímačů. S výrobou motocyklů začala až po 2. světové válce. Ještě před finanční krizí vstoupil do firmy investor v podobě společnosti Investindustrial. V roce 2012 ji prodal do koncernu Volkswagen, konkrétně divizi Audi. V loňském roce činily tržby značky 731 milionů eur.

-stk-