Filip Černý v Economii povede multimediální hub

pondělí, 04. září 2017, 12:01 Aktuality, Internet & Mobil, Lidé MediaGuru

Od 1. září nastoupil do mediálního domu Economia novinář Filip Černý, a to na pozici vedoucího multimediálního hubu – nově vznikajícího týmu v newsroomu Economie.

Filip Černý (foto: Economia)
Filip Černý (foto: Economia)

„Filip převezme odpovědnost za rozvoj tří velmi důležitých oblastí – sociálních médií, videoobsahu a digitální grafiky. Věřím, že jeho zkušenosti, erudice i nadšení pro vše nové nás posunou opět blíže ke čtenářům a divákům,“ uvedl člen představenstva a ředitel redakcí Economie Vladimír Piskáček.

„Strategie práce se sociálními médii, video i digitální grafika spolu velmi úzce souvisí a jejich rozvoj bude pro nás jednou z klíčových inovací pro nejbližší období. Proto jsme se rozhodli vytvořit multimediální hub a tyto aktivity koncentrovat,“ dodal Piskáček.

Filip Černý působil jako investigativní reportér v pořadu Reportéři ČT, byl hlavním editorem pořadu Události a Události, komentáře. Vedl redakce nových médií České televize a byl šéfredaktorem on-line zpravodajství ČT24. Získal řadu novinářských cen, například Novinářskou křepelku či televizní cenu Elsa. Vystudoval žurnalistiku a masovou komunikaci na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze.

V rámci integrovaného newsroomu Economia vzniká obsah například pro Hospodářské noviny, iHned.cz, Aktuálně.cz, týdeník Ekonom a řadu specializovaných digitálních i tištěných produktů. Newsroom se rovněž podílí na obsahu určeném primárně pro sociální média i na výrobě videí.

-stk-