Prima Zoom nasadí český dokument Srdcaři v Africe

středa, 13. září 2017, 15:37 Aktuality, TV MediaGuru

Prima Zoom zařazuje od soboty 23. září dva nové dokumentární pořady. Jde o nejsledovanější britský přírodopisný seriál Zázračná planeta II a nový český seriál Srdcaři v Africe. Zatímco Zázračná planeta půjde každou sobotu na Prima Zoom od 20:00, seriál Srdcaři v Africe od 21:15.

Prima Zoom představila dokumentární seriál Srdcaři v Africe novinářům ve středu dopoledne. Seriál přinese pohledy na různá zákoutí Jižní Afriky, a to očima českého týmu (produkce Srdcaři.cz), který poslední čtyři roky jezdil opakovaně do Jihoafrické republiky, Namibie, Botswany či Mosambiku. V osmi dílech představí kromě přírody i zajímavé příběhy.

Osmidílný seriál o filmařské expedici Srdcaři.cz obytným terénním náklaďákem „MANka“ vznikal v průběhu čtyř let. Členy týmu jsou moderátorka Lucie Výborná, režisér Miroslav Náplava, kameramani Ondřej Hošek a Honza Tutoky. Do projektu zapojili také řadu přátel.

Srdcaři v Africe, zdroj: Prima Zoom
Tým pořadu Srdcaři v Africe, zdroj: Prima Zoom

Seriál Srdcaři v Africe má být současně poctou nejslavnější české cestovatelské dvojici, Miroslavu Zikmundovi a Jiřímu Hanzelkovi, kteří do Afriky vyrazili v roce 1947, tedy před sedmdesáti lety.

Srdcaři v Africe. zdroj: Prima Zoom
Srdcaři v Africe. zdroj: Prima Zoom

-mav-