ŘSD vypisuje tendr na zakrytí reklamy na D1

pondělí, 18. září 2017, 10:59 Aktuality, Outdoor MediaGuru

Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) vypisuje veřejné výběrové řízení na zakrytí reklamy na dálnici D1. Reaguje tak na situaci, kdy u dálnic a silnic první třídy i nadále stojí billboardy, které však měly být v souladu s novelou zákona o pozemních komunikacích 1. září odstraněny. Ve výběrovém řízení v hodnotě 3,74 milionu korun hledá ŘSD subjekt, který zakryje neprůhledným materiálem přes 400 billboardů na dálnici D1. Vyplývá to z informací uvedených ve Věstníku veřejných zakázek.

czech-outddor_vlajka

Nelegálně stojících billboardů u dálnic napočítali zaměstnanci ŘSD více než 1100, zhruba 500 jich stojí právě okolo dálnice D1. Odstranění billboardů z ochranného pásma dálnic a silnic první třídy vyžaduje novela zákona o pozemních komunikacích, která majitelům reklamních ploch nařizuje z bezpečnostních důvodů jejich odstranění, pokud jsou blíž než 250 metrů od dálnic a 50 metrů od silnic první třídy. Podle novely zákona měly k 1. září od silnic v Česku zmizet 3000 z celkem 25.000 poutačů.

Zatímco na dálnicích má povinnost odstraňovat nepovolené poutače ŘSD, na silnicích první třídy je to věc krajů a jejich organizací. Nařízení o odstranění billboardů, motivované zvýšením bezpečnosti silničního provozu, se netýká zastavěných území, kde je reklamních ploch nejvíc.

-stk-, -čtk-