Službu iVysílání zajistí pro ČT firma SuperNetwork

středa, 4. října 2017, 12:30 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Na technické zajištění veřejné služby iVysílání si Česká televize zvolila firmu SuperNetwork. Ta nahradí dosavadního dodavatele – společnost O2. Za částku 18 072 000 korun zajistí SuperNetwork živé přenosy i provoz archivu veřejnoprávní televize po dobu 36 měsíců. Vyplývá to ze smlouvy uveřejněné v Registru smluv.

Veřejné výběrové řízení na iVysílání přitom Česká televize vypsala již v loňském roce.Jak informoval server Lupa.cz, o zakázku se loni ucházeli čtyři zájemci, kromě SuperNetwork také společnosti O2, T-Mobile a Livebox. První jmenovaná firma přišla s nejnižší cenou, po zbývajících třech chtěla ČT upřesnění některých bodů. Následně byl tendr oficiálně zrušen. Se SuperNetwork byla zakázka letos zadána na základě výjimky.

Společnost SuperNetwork vlastní Zdeněk Cendra, který zároveň vede firmu SuperHosting.cz a je společníkem Peering.cz, rovněž je podepsán pod projektem CDN77.com. V loňském roce byl časopisem Forbes zařazen do seznamu 30 pod 30, mapující třicet nejtalentovanějších Čechů pod 30 let.

-stk-