Z portálů Pepa.cz i Klido.cz odchází Petr Sýkora

pátek, 10. listopadu 2017, 12:50 Aktuality, Marketing MediaGuru

Slevový portál se po odchodu ředitele vrátí ke své původní značce Pepa.cz.

Petr Sýkora, foto: Pepa.cz

Petr Sýkora, foto: Pepa.cz

Petr Sýkora, někdejší dlouholetý ředitel a pozdější společník portálu Pepa.cz a Klido.cz, opouští slevový business. Jedná se o výsledek dohody mezi společníky, kteří spolu od konce srpna vedli právní spor, vyvolaný rozdílnými názory na způsob vedení společnosti. 

Podle Sýkory je to jediné řešení, jak vyřešit patovou situaci, která několik měsíců ohrožovala fungující projekt. Kvůli sporům se slevový portál Pepa.cz přesunul nejdřív na doménu Pobytov.cz, později na Klido.cz.

Sýkora prodává svůj podíl ve společnosti Portál Pepa.cz (původní provozovatel webu Pepa.cz) i společnosti Propertio (provozovatel webu Klido.cz) slovenské společnosti Jožko.sk, za kterou stojí Jiří Jankov, spoluzakladatel portálu Pepa.cz.

„Po týdnech jednání jsme se s protistranou dohodli, že můj odchod je nejvhodnější cestou, jak urovnat vzniklé spory, a zajistit tak pokračování projektu. Prodávám podíl v Pepa.cz i projektu Klido.cz, který je momentálně na původní společnost Portál Pepa.cz právně vázán Smlouvou o spolupráci a jejich oddělení by v dané situaci nemělo smysl,“ komentuje situaci Sýkora a dodává: „Věřím, že moje rozhodnutí zajistí našim partnerům i zákazníkům silnou vánoční sezonu a projektu přeji úspěšné další roky provozu.“

K předání Sýkorova podílu došlo v první polovině listopadu poté, co obě společnosti prošly auditovanou účetní závěrkou. Cena transakce nebude zveřejněna. 

S odchodem Sýkory se tak vrací značka Pepa.cz. Slevový portál se díky tomu přesune na původní doménu. „Projekt Klido.cz postupně utlumíme a plně se navrátíme ke značce, kterou mají naši zákazníci tak rádi. V letošní sezoně chceme dokázat, že na naší pozici dvojky na trhu se nic nezměnilo,“ zmiňuje Radim Kubeček, nový výkonný ředitel portálu Pepa.cz.

-stk-