BFF: Módní značky potřebují retail i e-commerce

úterý, 20. března 2018, 17:00 Marketing MediaGuru

O módních značkách se diskutovalo na doprovodné konferenci pražského módního festivalu.

Konference BFF 2018, foto: MediaGuru.cz

Konference BFF 2018, foto: MediaGuru.cz

Vhodné propojení offline a online kanálů má být budoucností pro prodej výrobců módního zboží, zaznělo na konferenci Business Forward Forum by ČEZ & Forbes (BFF), která stejně jako v uplynulých letech doprovodila pražský festival módy Mercedes-Benz Prague Fashion Week. Na konferenci vystoupili zástupci značek, pro které je rovněž propojení s módním prostředím a s akcemi typu Fashion Week dalším přirozeným směrem jejich rozvoje.

„Vedle internetového obchodu jsme snili o kamenné prodejně, kde si lidé mohou zboží osahat a vyzkoušet, což je na internetu ještě složité. Věříme, že budoucnost obchodování spočívá v propojení obou těchto kanálů a v jejich synergii,“ popsal účastníkům konference Jakub Veselský, CEO a spoluzakladatel Freshlabels. Za podstatné téma pro společnost také označil hledání produktů se „správným střihem a kvalitou“. S českou značkou Chatty vytvořila Freshlabels módní kolekci a plánuje v těchto aktivitách pokračovat. Společně s eventy ji považuje za důležitou součást marketingu firmy. Ruku v ruce s tím jde i zvýšený zájem o design.  

Limitovanou kolekci, propojující urban kulturu s high fashion, připravil také prodejce tenisek Footshop, který se spojil se značkou Laformela. Podle majitele Footshopu Petera Hajdučeka má podobné propojování vést k posílení výjimečnosti nabídky a k rozšíření spektra značek, který si lze s Footshopem spojovat. Základní je pro Footshop platforma, která se skládá ze samotných produktů, z prodejních míst v online a v offline a také se subkulturou a aktivitami lidí. „Tyto tři části jsou pro nás velmi důležité,“ přiblížil. Připomněl rovněž, že Footshop v dubnu expanduje do Budapešti, kde otevře svoji prodejnu.        

Značka Tonak spatřuje své prodejní pilíře v retailu a v e-commerce. Do budoucna přitom očekává spíše posilování online obchodování, naznačil spolumajitel firmy Michael Tělecký. Tonak v březnu spustil svůj e-shop a možnosti online obchodování chce dále rozvíjet. „Pozornost se přesouvá z retailu do e-commerce,“ myslí si. To ale neznamená, že by klasické prodejny chtěl opouštět. Vlajková prodejna Tonaku se nachází v Žatecké ulici v Praze, své obchody má také v Novém Jičíně, Strakonicích, Ostravě a v Českých Budějovicích. Letos plánuje otevřít další obchod v Brně.  

Ladislav Blažek, zakladatel oděvní společnosti Blažek, zdůraznil, že za důležité ve vývoji firmy považuje rozhodnutí vlastního nákupu materiálů a investice do vlastní kreativy a řemesla. „Když bychom neměli produkt od začátku pod kontrolou, nikdy bychom se nedostali k našemu dnešnímu výsledku,“ nastínil. Firma má vedle e-shopu aktuálně 35 prodejen v Česku a na Slovensku. Právě na Fashion Weeku představil Blažek kolekci pro sezónu podzim/zima 2018. Aktuální kampaň Travel Journal, která uvedení kolekce podporuje, využívá formu storytellingu.

-mav-