Autor textu MediaGuru
Investice má údajně pomoct vydavatelům s digitálními aktivitami a v boji
proti fake news.
Americký internetový gigant Google hodlá během příštích tří let vynaložit 300 milionů dolarů (přes šest miliard Kč) na iniciativu, která má pomoci zpravodajským organizacím v boji proti falešným zprávám a v rozvoji digitálních aktivit.
Google se tak podle listu The Wall Street Journal snaží zlepšit své vztahy se zpravodajským sektorem. Internetové společnosti v poslední době čelí kritice, že díky zájmu uživatelů o zpravodajství zvyšují své zisky z reklamy na úkor těch, kteří zprávy vytvářejí.
Mediální magnát Rupert Murdoch například nedávno vyzval internetovou společnost Facebook, aby platila mediálním podnikům za šíření jejich zpravodajství. Upozornil, že na zisky Facebooku by takové poplatky měly pouze malý vliv, zatímco novinářům by zajistily výrazně příznivější vyhlídky.
-čtk-
Autor textu MediaGuru
Nejsledovanějším pořadem pondělního večera po 20:00 se stal seriál
Odznak Vysočina, který se v divácké skupině starší 15 let přiblížil
k hranici milionu diváků. Následovala repríza seriálu Místo zločinu
České Budějovice, která měla vyrovnanou sledovanost s vedoucím seriálem
ve skupině 15–54.
O2 při příležitosti 20 let existence na českém trhu oživuje s pomocí
AI starý spot Eurotelu. V nové kampani kombinuje nostalgii se současnými
technologickými možnostmi.
Soutěž ADC Czech Creative Awards zpřístupňuje galerii všech
257 přihlášených prací.