Novým ředitelem Unie vydavatelů je Václav Mach

úterý, 3. dubna 2018, 13:30 Tisk, Lidé MediaGuru

Unie vydavatelů jmenovala nového výkonného ředitele, který vystřídá Jozefa Šabľu.

Václav Mach, foto: Unie vydavatelů

Václav Mach, foto: Unie vydavatelů

Do funkce výkonného ředitele Unie vydavatelů byl od začátku dubna jmenován Václav Mach, který v současné době působí jako místopředseda Spolku pro ochranu osobních údajů. Stál u zrodu Oskara – třetího mobilního operátora, v letech 2008-2017 působil jako Government & Corporate Affairs Director pro oblast střední a východní Evropy ve společnosti Microsoft. Předtím pracoval na různých vedoucích a marketingových funkcích v telekomunikačních firmách.

„Hlavní cíl svého působení spatřuji v tom, aby Unie vydavatelů poskytovala svým členům potřebnou podporu, efektivně prosazovala zájmy všech vydavatelů a byla tak atraktivní pro co největší počet českých vydavatelů periodického tisku,“ uvedl při svém uvedení do funkce Mach.

Ve funkci nahradil svého předchůdce Jozefa Šabľu, který pracoval jako ředitel Unie vydavatelů od srpna 2008. Šabľa se rozhodl odejít do penze.

Václav Mach má zkušenosti i z poradních výborů vlády, obchodních komor, z expertní skupiny Svazu průmyslu a dopravy a z další spolkové činnosti. Za svůj přínos členské základně Americké obchodní komory v Praze při realizaci společného projektu Czech Industry Coalition on Data Protection byl v roce 2016 oceněn titulem The Plus Club Member.

Ředitelem Unie vydavatelů je jmenován v době významných změn trendů na mediálním trhu. Přelomové období digitální transformace chce Unie vydavatelů reflektovat, uvedla ve svém prohlášení.

Jak už jsme informovali, nejde o jediné změny ve vedení Unie vydavatelů. Na post prezidenta se rozhodl rezignovat Tomáš Tkačík. Ve funkci skončí 30. dubna 2018.

Vedle změn mediálního prostředí pronikají navenek také informace o neshodách v Unii vydavatelů mezi zástupci vydavatelů denního tisku a časopisů a především odlišné představy o způsobech řízení profesní organizace. „Menší část vydavatelů si myslí, že by Unie měla být řízena jako firma," naznačil už dříve v rozhovoru pro MediaGuru.cz Tomáš Tkačík.

-mav-