Vzniká kongresové a multifunkční centrum O2 universum

pondělí, 16. dubna 2018, 08:00 Aktuality, Marketing MediaGuru

Staví se vedle stávající O2 areny, má sloužit pro pořádání velkých kongresů a podnikových akcí.

O2 universum - exteriér, foto: O2

O2 universum - exteriér, foto: O2

V Praze vzniká nové multifunkční a kongresové centrum. Společnost Bestsport, která vlastní a provozuje O2 arenu, dostaví komplex v místě, označovaném jako tzv. malá arena. Centrum ponese název O2 universum. Rozpočet výstavby je cca 1,2 mld. Kč.

„O2 arena za období svého fungování prokázala schopnost úspěšně pořádat největší světové hudební nebo sportovní akce, ale zároveň jsme si dlouhodobě uvědomovali, že přímo v rámci objektu máme k dispozici rozsáhlý prostor, který není efektivně využíván,” uvedl Robert Schaffer, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Bestsport a O2 areny.

Nový komplex, který přímo navazuje na budovu O2 areny z jižní strany, se rozkládá na čtyřech podlažích a má celkovou plochou téměř 50 tisíc m². „Malá arena” bude po dostavbě disponovat až 21 sály různých velikostí s celkovou kapacitou 10 tisíc návštěvníků. Největší sál s kapacitou až 4,5 tisíc osob bude využíván jako prostor pro pořádání středně velkých koncertů a sportovních utkání. Na všech patrech celého komplexu bude k dispozici 13 tisíc m² prostoru pro výstavy a komerční využití.

O2 universum by mělo sloužit jako centrum zejména pro pořádání velkých mezinárodních kongresů a korporátních akcí. Díky možnosti propojit nově dostavovaný komplex se stávající O2 arenou na všech čtyřech plánovaných podlažích vznikne prostor až pro 28 tisíc návštěvníků s výstavními plochami či restauracemi všech kategorií.

Interiér arény O2 universum, foto: O2

Interiér arény O2 universum, foto: O2

Interiér arény O2 universum, foto: O2

Interiér arény O2 universum, foto: O2

Multifunkční centrum vzniká v prostorách takzvané „malé arény“, která byla postavena ve stejné době jako O2 arena, tedy v letech 2003 až 2004. Tehdejším záměrem bylo vedle O2 areny disponovat i tréninkovou plochou, původně určenou jako druhou plochu pro mistrovství světa v hokeji 2004. Už v době výstavby O2 areny se však dokončení tzv. „malé areny” zastavilo a prostor byl v podobě hrubé stavby zakonzervován, využíván pouze ke skladovacím účelům.

Stejně jako O2 arenu i nové kongresové centrum O2 universum projektovala společnost ATIP – architekti Martin a Vladimír Vokatí.  Dokončení O2 universum je naplánováno na léto roku 2019.

Bestsport, provozovatel O2 areny, je členem skupiny PPF

-mav-