MTG: Prodej bulharské TV Nova firmě PPF zatím nedokončen

středa, 18. července 2018, 08:25 TV MediaGuru

Dokončení koupě bulharské televizní skupiny Nova se předpokládá ve čtvrtém čtvrtletí 2018.

Logo Nova Bulgaria

Logo Nova Bulgaria

Švédská mediální společnost MTG stále neuzavřela prodej své bulharské televize TV Nova tuzemské investiční skupině PPF. Dohoda o prodeji byla uzavřena letos v únoru s výhledem dokončení transakce v prvním pololetí 2018. MTG při středečním oznámení výsledků za druhé čtvrtletí 2018 informovala, že v případě bulharské TV Nova stále čeká na souhlas regulačních orgánů a že předpokládá uzavření transakce ve čtvrtém čtvrtletí 2018.

Z oznámených výsledků vyplývá, že bulharské televizi Nova se vedlo ve druhém čtvrtletí dobře a že byla tahounem 7% meziročního růstu tržeb v rámci tzv. mezinárodních aktivit. Podíl na sledovanosti v divácké skupině 18-49 se ve druhém čtvrtletí mírně zvýšil na 43 % (+0,8 pb. ve srovnání s druhým čtvrtletím 2017).

Prodej bulharské televizní skupiny Nova (patří pod ní sedm TV stanic a 19 online médií) je v souladu se strategií švédské mediální společnosti koncentrovat se na aktivity v digitální zábavě. Ze stejného důvodu MTG odešla v roce 2017 i z českého trhu, kde vlastnila poloviční podíl v televizní skupině Prima.

Na bulharském televizním trhu se utkává Nova s televizní skupinou bTV, která patří pod křídla CME, majitele tuzemské televize Nova.

MTG celkově zaznamenala ve druhém čtvrtletí 2018 výnosy na úrovni 5,01 mld. SEK (cca 12,6 mld. Kč), což představovalo meziroční zvýšení o devět procent. Čistý zisk dosáhl 348 mil. SEK (cca 874 mil. Kč, meziročně -16 %). 

-mav-