Regulátor zablokoval prodej bulharské Novy skupině PPF

čtvrtek, 19. července 2018, 14:35 TV, Aktuality MediaGuru

Bulharský regulátor zatím nedal souhlas s prodejem bulharské televize Nova společnosti PPF.

Foto: Nova BG

Foto: Nova BG

Bulharský regulační úřad zablokoval plánovaný prodej bulharské mediální společnosti Nova Broadcasting Group české investiční skupině PPF. S odvoláním na sdělení regulátora o tom informovala agentura Reuters.

PPF se letos v únoru dohodla, že koupí 95 procent firmy Nova Broadcasting od skupiny Modern Times Group (MTG) a zbývajících pět procent od společnosti Eastern European Media Holdings. MTG tehdy uvedla, že transakce bulharský podnik ohodnocuje na 185 milionů eur (4,8 miliardy Kč).

Mluvčí PPF Zuzana Migdalová sdělila, že PPF zatím nemá písemné rozhodnutí regulátora k dispozici, a proto ho nemůže komentovat. Mluvčí MTG navzdory rozhodnutí bulharského regulačního úřadu agentuře Reuters řekl, že očekává završení dohody o prodeji společnosti Nova Broadcasting ve druhé polovině letošního roku. Očekávání uzavření prodeje v posledním čtvrtletí 2018 uvedla ve výhledu společnost MTG i v souvislosti s oznámením výsledků za druhý kvartál 2018.

MTG ve svém stanovisku později sdělila, že je překvapena rozhodnutím bulharského regulačního orgánu a že ho blíže prozkoumá před tím, než rozhodne o dalších krocích.

Na bulharském televizním trhu se utkává Nova s televizní skupinou bTV, která patří pod křídla CME, majitele tuzemské televize Nova. Skupinu Nova Broadcasting Group tvoří sedm televizních stanic a 19 firem poskytujících on-line mediální služby. Založena byla v roce 1994.

-čtk-, -mav-