CMI jmenuje své jednatele v Evropě 2 a Frekvenci 1

úterý, 7. srpna 2018, 07:35 Rádio MediaGuru

Počet jednatelů se nově zvýšil na pět, jsou mezi nimi zástupci majitele.

Zdroj: Photospin

Zdroj: Photospin

Czech Radio Center, která je jediným vlastníkem společnosti Infinitiv, mění po dokončení akvizice rádií od francouzské skupiny Lagardere počet a složení jednatelů firmy. Pod firmu Infinitiv patří klíčové společnosti Evropa 2 a Frekvence 1, přes které jsou provozovány stejnojmenné celoplošné stanice. 

Novými jednateli společnosti Infinitiv se stali: Martina Říhová (dosud výkonná ředitelka Lagardere), Daniel Častvaj (člen představenstva Czech Media Invest), Ondřej Novák (zástupce Czech Radio Center), Miroslav Šimánek (dosud finanční ředitel Lagardere) a Branislav Miškovič (člen představenstva Czech Media Invest). 

Předsedou dozorčí rady společnosti Infinitiv je přímo spolumajitel společnosti Czech Media Invest Daniel Křetínský a členem dozorčí rady David Bregar (člen představenstva Czech Media Invest).

Stejná změna se vedle Evropy 2 a Frekvence 1 týká také společnosti Radio Bonton, která provozuje stejnojmenné pražské regionální rádio. 

Czech Media Invest (CMI) uzavřela ke konci července 2018 nákup rádií od francouzské Lagardere. Vedle českého trhu se akvizice týká i Slovenska, Polska a Rumunska. CMI je jediným vlastníkem Czech Radio Center, která byla založena pro aktivity firmy na rádiovém trhu. Vlastníky Czech Media Invest jsou Daniel Křetínský (50 %), Patrik Tkáč (40 %) a Roman Korbačka (10 %).

O struktuře Czech Media Invest se můžete více dočíst zde: Czech Media Invest se rozrostla od tisku do knih a rádií.

-mav-