Čermákova a Skopalíkova WSM rozšířila portfolio

čtvrtek, 20. prosince 2018, 08:15 Tisk MediaGuru

Vydavatelství Watch Star Media přidává do svého portfolia další časopisy a webové stránky.

Zdroj: WSM

Zdroj: WSM

Další tři tištěné magazíny přidala do svého portfolia společnost Watch Star Media (WSM). Počet tištěných časopisů tak zvýšila na šest. Ke stávajícím magazínům Ona Ví, SUV Magazín a Hodinky přidala časopisy ze segmentu aktivního sportovního vyžití: Tennis Arena, Fitness ČR a Svět kulturistiky. Do portfolia WSM patří dále sedm internetových stránek, které postupně mění.

V plánu má přitom další rozšiřování svého záběru, v současnosti jedná o minimálně dvou titulech, které by mohly do portfolia přijít zkraje roku 2019.

 „Ve střednědobém horizontu bychom chtěli mít do dvacítky titulů a webů s ročním obratem kolem 50 mil. korun. Věřím, že lze správnými kroky vybudovat životaschopné vydavatelství,“ řekl už dříve k dlouhodobějším ambicím WSM na tiskovém trhu Jaromír Skopalík.

Měsíčník Fitness vychází od roku 1996, je určen především ženám. Jeho vydávání zajišťoval dosud Ivan Rudzinskyj. Tomu patřil i měsíčník Svět kulturistiky, jehož první číslo vyšlo už v roce 1990. Magazín Tennis Arena vychází od roku 2008 jako dvouměsíčník, míří na všechny hráče tenisu. Dosud ho vydávala společnost Tennis Arena.

Společnost Watch Star Media je plně vlastněna Pražskou vydavatelskou společností, jejímž jediným majitelem je František Čermák. Minoritním vlastníkem WSM se má ale stát i bývalý generální ředitel Bauer Media či VLM Jaromír Skopalík, který by měl ve firmě získat pro začátek podíl nad úrovni deseti procent. 

-mav-