CME opět posouvá prodej své televize ve Slovinsku

pondělí, 10. prosince 2018, 07:45 TV MediaGuru

Prodej slovinské televize, kterou vlastní CME, se dále protahuje.

Zdroj: facebookový účet Pro Plus TV

Zdroj: facebookový účet Pro Plus TV

Společnost Central European Media Enterprises (CME), která na českém trhu vlastní televizní skupinu Nova, znovu prodloužila termín, ke kterému by měl být uzavřen prodej jejích aktivit na slovinském trhu. Nový termín je 18. leden 2019. V tomto smyslu byla upravena dohoda se společností Slovenia Broadband, která má slovinské aktivity od CME získat. Pokud prodej k uvedenému datu nebude uzavřen, mohou obě strany uplatnit sankce nebo od prodeje odstoupit. 

Jde tak už o čtvrté posunutí termínu uzavření slovinského obchodu (14. září 2018, 31.10. 2018, 30.11. 2018 a nejnověji k 18.1. 2019).

K dokončení transakce stále chybí souhlas slovinského antimonopolního úřadu. Podle dřívějších informací slovinských médií není vůbec jisté, jestli regulátor souhlas udělí. Ani prodej aktivit CME v Chorvatsku (uzavřen k 31.7. 2018) ale nebyl bezproblémový, společnost Slovenia Broadband musela prodat satelitní distribuční platformu Total TV.

Slovinské televizní stanice PopTV, Kanal A, Brio, Kino a Oto, které stejně jako servery 24ur.com a Voyo jsou provozovány společností Pro Plus, má na základě dohody z července 2017 získat společnost Slovenia Broadband. Hodnota prodeje slovinských aktiv dosahuje 145 mil. USD. CME zamýšlí výnos z prodeje použít na snížení svého dluhu. Stejně tak naložila s výnosem  z prodeje chorvatské televizní skupiny Nova.

-mav-