VLM koupila od Mafry inzertní web Automodul

středa, 5. prosince 2018, 07:20 Internet & Mobil MediaGuru

Vltava Labe Media rozšiřuje svůj záběr na poli inzertních online médií.

Zdroj: obchodní prezentace Mafra

Zdroj: obchodní prezentace Mafra

Skupina Vltava Labe Media (VLM) pokračuje v rozšiřování svých inzertních webů. Od mediální skupiny Mafra koupila v těchto dnech inzertní auto web Automodul.cz. Vyplývá to z uzavřené kupní smlouvy, dostupné ve Sbírce listin.

Automodul.cz se zaměřuje nejen na inzerci automobilů (nových, ojetých i předváděcích), ale také motocyklů, tahačů a dopravní techniky. Jeho průměrná měsíční návštěvnost dosahuje 156 tisíc reálných uživatelů, kteří si měsíčně zobrazí 3,8 mil. stránek (zdroj: NetMonitor, listopad 2018). 

Mafra se v posledních týdnech zbavuje některých svých digitálních aktivit (odprodala například i web AAApoptávka.cz). „Chceme se soustředit na služby, které buď žijí z reklamy, nebo něco prodávají. To jsou dva základní typy. To je také důvod, proč jsme nějaké menší projekty buď prodali, nebo je postupně utlumujeme. Chceme se zaměřovat na důležitější věci, ve kterých vidíme potenciál," zdůvodnil tuto strategii v listopadovém rozhovoru pro MediaGuru.cz člen představenstva skupiny Mafra zodpovědný za digitální aktivity Michal Hanák.

Vltava Labe Media se v posledních letech cíleně zaměřuje na rozšiřování svých médií v inzertním segmentu a v segmentu webů s řádkovou inzercí, tzv. classifieds. Do tohoto sektoru vstoupila nákupem Cars.cz, později přikoupila Tipcars, Annonci a Realcity. „V classifieds segmentu vytváříme agregátor nabídek, kde si návštěvníci vybírají z různých nabídek. Inkasujeme tak peníze od drobných nebo firemních klientů," popsal letos na jaře šéf internetu VLM Petr Bednář.

-mav-