Časopis Playboy chystá nákupní týdenní akci

pondělí, 14. ledna 2019, 07:40 Tisk MediaGuru

Pánský magazín Playboy spustí na jaře letošního roku svoji první slevovou akci Playboy Week.

Repro Playboy

Repro Playboy

Měsíčník Plaboy, který od předloňského roku patří do portfolia skupiny Prima, připravuje na jaro 2019 spuštění nákupního eventu. Akce nazvaná Playboy Week má být „týdnem extrémních slev“. Míří především na čtenáře, ale i čtenářky časopisu Playboy. Nákupní akce se odehraje ve dnech 8.–14. dubna 2019. Akce bude doprovázena masivní crossmediální kampaní.

Vydavatel magazínu aktuálně hledá partnery, kteří se do akce přihlásí. Požaduje poskytnutou slevu ve výši minimálně 20 procent na jejich produkty a služby. V obchodech je pak povinen vylepit samolepku Playboy Week a zavazuje se k propagaci akce minimálně čtyři týdny před jejím začátkem na svých webech a facebookových profilech.

Playboy Week má být podle Jana Čadka, obchodního ředitele rozhlasové divize Media Clubu, který zodpovídá i za Playboy, jednou z aktivit, kterou se vydavatel snaží pozdvihnout značku. Magazínové nákupní slevové akce jsou na českém trhu v současnosti spojeny výhradně s ženským lifestylovým segmentem. V segmentu pánských časopisů půjde o první takovou akci. Mezi ženskými lifestylovými tituly odstartoval slevové nákupy před osmnácti lety magazín Marianne. 

Časopisu předloňská majetková změna podle Čadka prospěla. Ve vydavatelské společnosti Play Press získala společnost GES Media Asset (stejný vlastník jako FTV Prima) podíl ve výši 33,3 %. Začlenění magazínu Playboy do obchodní nabídky Media Clubu pomohlo časopisu inzertně. Monitoring inzerce ukazuje, že za období leden až říjen 2018 představoval hrubý monitorovaný objem inzerce 39 mil. Kč, což je o 86 % více než za stejné období o rok dříve.

Společnost Play Press dosáhla v roce 2017 celkových tržeb ve výši 7,6 mil. Kč, časopis skončil ve ztrátě -2,3 mil. Kč. Za rok 2018 se má vydavatelství dostat ze ztráty. „V tuto chvíli si časopis vede velice slušně,“ poukazuje Jan Čadek.

-mav-