Deník N vybírá na knihy, za den získal čtvrt milionu

úterý, 21. května 2019, 15:55 Tisk MediaGuru

Deník N opět spustil crowdfundingovou kampaň, tentokrát sbírá peníze na svou knižní edici.

Foto: Deník N

Foto: Deník N

Deník N spustil v pondělí svůj druhý crowdfunding, který je tentokrát zaměřen na vydání dvou  knih z nové knižní Edice N. Ta chce přinášet  díla otevírající obzory a umožňující „Rozumět lépe světu”, jak zní motto Edice N.

Prvními projekty v rámci nové knižní edice mají být texty od redaktorů Deníku N Jany Ciglerové a Petra Koubského, jejichž texty o osobních zážitcích ve Spojených státech, resp.  vysvětlení tajemství vědy, označuje vydavatel deníku za ty, které se řadí k nejoblíbenějším. Zároveň s knihami je možné zakoupit cenové zvýhodněné předplatné.

Za první den se vybralo téměř 84 % ze stanovené cílové částky, která je stanovena na 300 tisíc Kč. Křest obou knih je plánovaný na 28. 10. 2019, kdy Deník N oslaví své první výročí vzniku.

Také uvedení nového deníku na trh loni v říjnu předcházela crowdfundingová kampaň. Na svůj start tehdy vydavatel vybral 7 milionů korun od téměř 5500 podporovatelů, což mu umožnilo začít vydávat nové noviny. K dnešnímu dni eviduje Deník N více než deset tisíc předplatitelů.

-mav-