Do Deníku N vstoupili tři noví investoři

úterý, 9. července 2019, 14:45 Aktuality, Tisk MediaGuru

Mezi nové investory Deníku N se zařadil Ondřej Fryc, Libor Malý a Martin Hájek.

Zdroj: FB Deník N

Zdroj: FB Deník N

Novými investory Deníku N se stali zakladatel Mall.cz Ondřej Fryc, zakladatel jobs.cz Libor Malý a zakladatel společnosti Livesport Martin Hájek. Všichni získali shodný podíl 14,3 procenta ve společnosti Independent Press, která má v deníku dvoutřetinový podíl. Deník N o tom v úterý informoval na svých stránkách.

Noví investoři, kteří všichni získávají stejný podíl ve společnosti Independent Press, mají pomoci s rozjezdovou fází mediálního projektu. „Jejich zájem je potvrzením, že se Deník N vydal po nadějné cestě, která vzbuzuje dostatečnou důvěru. Od samého začátku bylo v plánu, že se do projektu zapojí zhruba desítka investorů, zakládající investoři na sebe při startu vzali dočasně větší závazek,“ popisuje Deník N.

Vlastnická struktura vydavatele Deníku N, společnosti N media, zdroj: Deník N

Vlastnická struktura vydavatele Deníku N, společnosti N media, zdroj: Deník N

Deník N začal vycházet loni na podzim. Ke svému rozjezdu využil crowdfundingovou sbírku, v níž vybral sedm milionů korun. Od začátku roku vychází i v tištěné podobě. Po prázdninách chce začít s podcasty. K 25. červnu 2019 evidoval více než 11 tisíc předplatitelů, a to jak digitální, tak tištěné verze.

Deník N se inspiruje systémem předplatného slovenského Denníku N. Denník N vychází na Slovensku od ledna 2015. Založili ho bývalí novináři deníku Sme, kteří redakci opustili na protest proti tomu, že se ve vydavateli těchto celostátních novin angažuje finanční skupina Penta. Počáteční investici poskytli Denníku N investoři spojení se společností Eset. Po třech letech existence se deník podle údajů, které zveřejnil, dostal do zisku. Zisk před odpisy, úroky a zdaněním EBITDA představoval loni 20 tisíc euro (cca 0,5 mil. Kč). Počet předplatitelů má představovat 350 tisíc.

-stk-