Uber začíná v Praze nabízet i koloběžky Lime

pondělí, 15. července 2019, 15:00 Aktuality, Marketing MediaGuru

Uber se spojil s americkou službou Lime, od poloviny července nabízí v Praze svezení jejich elektrickými koloběžkami.

Zdroj: Uber/Lime

Zdroj: Uber/Lime

Společnost Uber se spojila s americkou značkou Lime a nabízí od 15. července v Praze jako svou novou službu svezení jejich elektrickými koloběžkami. Cílem spolupráce je nabídnout obyvatelům Prahy další možnosti dostupné přepravy prostřednictvím jediné aplikace.
 
Koloběžky Lime se v Praze objevily loni na podzim, kdy firma rozmístila především v centru města více než stovku elektrických koloběžek, nyní už jich je několikanásobně víc. Pro použití je třeba si stáhnout mobilní aplikaci a zadat platební kartu.

Tato sdílená služba je prostřednictvím aplikace Uber aktuálně dostupná v sedmi evropských městech (vedle Prahy i ve Stockholmu, Malmö, Poznani, Varšavě, Vratislavi, ve Vídni). Novou možnost přepravy uživatelé Uberu najdou v aplikaci mezi ostatními způsoby přepravy nabízenými v konkrétních městech, v případě české metropole doplní služby UberX, Uber Select nebo Uber Black.

Nabídka koloběžek Lime v rámci platformy Uber vychází z obvyklých sazeb, odemknutí stojí 25 korun a uživatel poté platí 4 koruny za minutu jízdy. Před první jízdou jsou uživatelé seznámeni se zásadami bezpečného provozu, včetně výzvy, aby při jízdě nosili helmu. Lime navíc od poloviny června na toto téma soustředí i svou kampaň.

„Propojení koloběžek Lime s aplikací Uber přináší uživatelům další rychlý a dostupný způsob pohybu po městě, zejména ve spojení s městskou hromadnou dopravou,“ říká Billy Guernier, Head of New Mobility Platform ve společnosti Uber.

Z koloběžek ale není už tolik nadšená pražská radnice a část obyvatel hlavního města. Měly by podle návrhů přestat jezdit do některých pěších zón, na Královské cestě a v části Prahy 2. I v jiných částech Prahy by mělo dojít k jednáním ohledně toho, kam by jezdit už neměly a kde by měly parkovat, na Praze 2 například dočasně parkovat nesmějí. Od června také musí zákazník používající koloběžku údajně v aplikaci odkliknout, že nepojede po chodníku a nebude blokovat tramvaje a autobusy.

-zue-