Vodafone: S novým konceptem posouváme i naši roli na trhu

čtvrtek, 4. července 2019, 07:10 Marketing MediaGuru

Nový komunikační koncept má Vodafonu pomoci přejít k pozici významného hráče na trhu. Po spojení s UPC plánuje i fúzi značek.

Zdroj: Vodafone

Zdroj: Vodafone

Před necelými dvěma týdny představila společnost Vodafone nový komunikační koncept, jehož tváří se stal Ondřej Vetchý. S ním se posouvá červený operátor od humorné roviny k vážnější. „S novou propozicí i komunikací chceme změnit i vnímání naší role na trhu. Přestáváme být na chvostu, ale naopak se stáváme významným hráčem,“ uvedl s odkazem na připravující se spojení s UPC Enrique Vivas, viceprezident pro nefiremní zákazníky Vodafonu, na setkání s novináři v Karlových Varech. 

„Jsme si vědomi vlivu, který jako firma máme na společnost,“ vysvětlil Vivas základní myšlenku nového konceptu, jenž pracuje s mottem „Lidská síť: Nejsilnější spojení“. Vychází přitom ze strategie, v níž se Vodafone zaměřuje především na pomoc jednotlivcům i firmám s digitalizací, která má lidem, soukromému sektoru i státu přinést nové možnosti. „Velkou inspirací nám byla reklama Nike s Colinem Kaepernickem, která ukázala, že firmy mohou dělat něco většího, něco, co je přesahuje,“ řekl Vivas. 

Ondřeje Vetchého si operátor vybral, protože se s ním shodl v oblasti  hodnot, v tom, jak přistupuje ke společnosti, životnímu prostředí i otázkám integrace. Vodafone se několikrát po sobě stal LGBT zaměstnavatelem roku a jako jedna z mála firem na trhu odebírá 100 % zelené energie. „Ondřej Vetchý v naší reklamě není hercem, vystupuje tam sám za sebe, říká to, za čím si osobně stojí,“ přiblížil Enrique Vivas s tím, že s tímto ambasadorem hodlá firma spolupracovat dlouhodobě. 

S novou komunikací se chce Vodafone také svým jazykem více přiblížit lidem. „Musíme začít mluvit tak, jak mluví lidé, ne je učit ten náš,“ popsal Vivas. Operátor tak nechce už mluvit v technickým termínech, ale přibližovat lidem spíše to, k čemu jim daná technologie poslouží. 

Nový koncept se propisuje i do dalších aktivit. Na karlovarském filmovém festivalu uskutečnil Vodafone například první český 5G holografický hovor. „Holografický hovor je symbolem toho, kam už se posunuly možnosti komunikačních technologií. A nejde jen o nějaký laboratorní test. V Karlových Varech jsme spustili první českou 5G síť, která už je připravená na reálný provoz. Položili jsme tak základy pro budování gigabitové společnosti,“ komentoval generální ředitel společnosti Petr Dvořák.

Z 5G holografického hovoru, zdroj: Vodafone

Z 5G holografického hovoru, zdroj: Vodafone

Vodafone v rámci své nadace také podporuje rozvoj aplikace Záchranka, která přes stisknutí jednoho tlačítka dokáže přivolat pomoc a je dostupná nejen v Česku, ale i na Slovensku a Rakousku. V létě přibude Maďarsko, postupně i Albánie, Malta nebo Rumunsko. Zatím má přes milion stažení a za 3,5 roku byla použita 30 000krát. S 5G by pak chtěla přidat i možnost videopřenosu. „Nechceme ale už mluvit jen o CSR aktivitách, ale o dopadu celé firmy,“ doplnil Vivas.

Pokud bude v červenci schváleno spojení s UPC, bude Vodafone po nějakou dobu komunikovat obě dvě značky, nakonec však dojde k jejich spojení. „K jedné značce přistoupíme až ve chvíli, kdy nám data řeknou, že lidé už naše dvě značky vnímají jako propojené,“ předeslal Enrique Vivas.

-stk-