Watch Star Media koupila magazín Hattrick

úterý, 16. července 2019, 07:30 Tisk , Aktualizováno MediaGuru

Vydavatelství Watch Star Media rozšiřuje své portfolio o další sportovní titul, je jím fotbalový magazín Hattrick.

Zdroj: Hattrick

Zdroj: Hattrick

Společnost Watch Star Media (WSM), kterou mj. vlastní František Čermák a Jaromír Skopalík, kupuje sportovní měsíčník Hattrick. Portfolio sportovních časopisů společnosti WSM, mezi které patří Tennis Arena, Fitness a Svět kulturistiky, tím vydavatel rozšiřuje o čtvrtý titul. Spolu s převzetím ochranné známky přechází do Watch Star Media i redakce Hattricku na čele s jejím šéfredaktorem Pavlem Procházkou.

Reklamu do časopisu a na web fotbalového magazínu Hattrick bude obchodovat vlastní inzertní oddělení vydavatele ve spolupráci s obchodním oddělením Mediaboard.cz.

Červencový Speciál Fortuna liga, který magazín vydává, vyjde 25. července už v režii nového vydavatele.

Společnost Watch Star Media zároveň v úterý 16. července oznámila, že přebírá obchodní podíl společníka Otakara Štajfa ve výši 60 % ve společnosti Osmium. Jeho syn Vojtěch Štajf nadále zůstává společníkem s podílem 40 %. Osmium dodává stanicím technické kontroly v České republice časopis SeTKání. Magazín vychází v nákladu 100 tisíc kusů ve čtvrtletní periodicitě.

Watch Star Media je vydavatelem převážně oborových časopisů. V současné chvíli jich má spolu s časopisem Hattrick v portfoliu devět – Hodinky a šperky, Magazín SUV, ECO mobilita, Ona ví, Fitness, Svět kulturistiky, Tennis Arena a Scientific American.

Jde tak o další novinku ve vydavatelství, které od začátku července manažersky rozšířil Karel Polcar. Další novinky mají v portfoliu vydavatelství přibýt v brzké době.

Fotbalový magazín Hattrick vychází na českém trhu od října 1999. Naposledy jeho vydávání zajišťovala společnost Hattrick Media, vlastněná společností FO invest Michaela Fridricha (45 %) a podnikateli Markétou Markovou (45 %) a Tomášem Šimáčkem (10 %).

Aktualizováno v úterý 16.7. 2019 ve 14:45 o informaci týkající se získání podílu WSM ve firmě Osmium.

-mav-