O2 TV se omlouvá za výpadek, zákazníkům pošle poukaz

středa, 21. srpna 2019, 14:35 Aktuality, TV MediaGuru

Zákazníci O2 TV mají obdržet poukaz v hodnotě 500 Kč jako omluvu za výpadky přenosu fotbalového předkola Ligy mistrů.

Zdroj: O2

Zdroj: O2

Televize O2 TV se omlouvá za úterní výpadek, kvůli kterému neviděli všichni diváci celý přenos utkání předkola Ligy mistrů mezi rumunskou Kluží a SK Slavia Praha. Výpadek se podle informací O2 netýkal všech diváků. 

„Diváci, kteří využívají O2 TV prostřednictvím IPTV technologie, sledovali zápas bez problémů. Kromě těchto uživatelů sledovalo zápas prostřednictvím OTT služeb (tedy set-top boxu, který běží na jiné konektivitě než je O2, webu a aplikace) přes 100 tisíc domácností. Potíže se vyskytly u diváků, kteří se přihlašovali k O2 TV přes aplikaci, web nebo OTT set-top box těsně před začátkem vysílání Studia Ligy mistrů nebo před začátkem samotného zápasu,“ uvedla Kateřina Mikšovská z tiskového oddělení O2.

Přesnou příčinu, proč k výpadku došlo, O2 prověřuje se svými dodavateli. Pravděpodobně se ale jednalo o přetížení autentizačních serverů, které mohly být zahlceny opakující se snahou diváků o přihlášení ve stejný moment. 

„Za vzniklé potíže se divákům velmi omlouváme a děláme maximum pro to, aby se situace neopakovala a příští zápas viděli skutečně všichni fotbaloví fanoušci. Všem zákazníkům O2 TV zároveň během následujících 2 dnů zašleme poukaz v hodnotě 500 Kč, který mohou využít v našich prodejnách na nákup libovolného zařízení nebo příslušenství k telefonům,“ dodala mluvčí. 

Vyšší zájem diváků o vysílání mohla vyvolat i aktuální marketingová kampaň, ve které O2 TV mimo jiné nabízí nezávazné vyzkoušení balíčku O2 TV HBO a Sport Pack, který obsahuje také kanály, na nichž byl zápas vysílán. Za 30 dní užívaní služby stojí jednu korunu. 

-mav-