Management CME: Strategická revize nebyla ukončena

čtvrtek, 17. října 2019, 15:45 TV MediaGuru

Management mediální skupiny CME ve čtvrtek nezveřejnil žádné nové informace k procesu strategické revize.

Christoph Mainusch, foto: TV Nova

Christoph Mainusch, foto: TV Nova

Management mediální skupiny Central European Media Enterprises (CME) nezveřejnil ve čtvrtečním konferenčním hovoru pro investory nové informace k probíhající strategické revizi aktivit společnosti. I přes rostoucí spekulace o blížící se dohodě CME a PPF uvedl v hovoru Michael Del Nin, jeden ze dvou generálních ředitelů CME, že „proces strategické revize stále probíhá a v této věci nemáme žádný komentář". CME už při oznámení strategické revize letos na jaře uvedla, že zvažuje možnost strategického partnerství, rozdělení společnosti, prodeje části společnosti nebo celé společnosti.

S kvartálními výsledky za období červenec až září 2019 je vedení CME spokojené a optimisticky proto vidí další vývoj televize jako média, uvedl rovněž management. 

Podle Hospodářských novin a Aktuálně.cz by mohly být výsledky rozhovorů ohledně převzetí podílu v CME skupinou PPF zveřejněny během několika dnů. Bulharský list Capital uvedl, že rozhovory mezi PPF a CME jsou ve finální fázi. PPF se podle mluvčího k těmto spekulacím nehodlá vyjadřovat, uvedla agentura Reuters.

Celá skupina CME (Česko, Slovensko, Slovinsko, Rumunsko a Bulharsko) ve třetím čtvrtletí vykázala růst provozního zisku OIBDA meziročně o 16 % na 152,8 mil. USD (3,5 mld. Kč). Výnosy za první tři čtvrtletí vystoupaly na 469 mil. USD (10,8 mld. Kč), což bylo o 1,4 % méně než ve stejném období loni (snížení je způsobeno růstem kurzu dolaru), bez zahrnutí kurzových výkyvů se zvýšily o 6 %. Vedení CME zároveň v konferenčním hovoru zdůraznilo snižující se zadluženost (jen v letošním roce uhrazeno 150 mil. euro) a zvyšující se cash flow. Na základě kvartálních výsledků odhaduje management, že CME letos zvýší zisk EBITDA o 15-17 %. 

-mav-