BAT uvádí nové Glo Nano i s pomocí ambasadorů

středa, 20. listopadu 2019, 07:35 Aktuality, Marketing MediaGuru

British American Tobacco přichází s novou verzí svého zařízení na zahřívání tabáků Glo. K podpoře využije například ambasadory.

Zdroj: BAT

Zdroj: BAT

Společnost British American Tobacco uvádí na trh novou verzi svého zařízení na zahřívání tabáku Glo. Pod názvem Glo Nano ho představuje v modré, červené a bílé variantě, jež je menší a o 25 gramů lehčí než předchozí model. S novinkou cílí firma pouze na dospělé kuřáky, kteří si ji mohou koupit nejen skrze kamenné prodejny, ale i na internetu a ambasadory.

„Zařízení glo neprodáváme jen skrze kamenné prodejny, ale angažovali jsme i ambasadory, kteří jsou spotřebitelům mnohem blíže než tabákové společnosti. Běžně se s nimi potkávají a komunikují s nimi. To je něco nového, co v minulosti s tradičními cigaretami nebylo,“ popisuje na dotaz MediaGuru.cz za společnost její manažer komunikace Tomáš Tesař s tím, že ambasadorem je míněn člověk, obchodní zástupce, který se zájemcem o Glo Nano i osobně potká a vysvětlí mu jeho princip.

„Věříme, že tyto produkty by mohly být pro naše zákazníky cestou k potenciálně méně rizikovému užívání nikotinu, a proto se je snažíme s nimi seznamovat pomocí ambasadorů, cíleného marketingu, e-commerce, využíváme nové příležitosti, jako je třeba digitál, který nám pomáhá lépe oslovit konzumenty, včetně influencerů,“ dodává Tomáš Tesař. Mezi influencery patří například herci Štěpán Benoni nebo Jan Komínek.

Při vývoji novinky se vycházelo ze zákaznických recenzí a připomínek. Doba nahřívání tabákových náplní zůstává stejná v délce 40 sekund a port pro dobíjení se nachází po straně přístroje, tudíž jej uživatel může při napájení jednoduše postavit. Při plném dobití lze spotřebovat až osm tabákových náplní Neo.

„Uvedení Glo Nano na český trh podtrhuje naši strategii dalšího rozšiřování portfolia produktů této nové kategorie. A mohu vám slíbit, že v inovacích budeme pokračovat,“ přibližuje Steven Donaldson, generální ředitel British American Tobacco pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko.  Už v prosinci bude uvedena v České republice novinka Neo Click Violet, náplň s tabákovou směsí s intenzivnější příchutí lesních plodů a vylepšeným dutým filtrem, jež doplní stávající Click Green a Click Coral.

Nové zařízení je možné zakoupit od začátku listopadu za doporučenou pořizovací cenu 500 korun. Ti zákazníci, kteří využijí možnost registrace, k němu navíc obdrží dvě krabičky tabákových náplní podle vlastního výběru. K pondělí 18. listopadu se na českém trhu prodalo více než 60 tisíc zařízení Glo.

Trh alternativních cigaret se v poslední době zaplnil. Kromě Glo od British American Tobacco do České republiky vstoupila značka Blu od Imperial Brands, Juul od Juul Labs, Logic Compact od Japan Tobacco International a Iqos od Philip Morris.

-stk-