CNN Prima News ukázala studio, řízena bude Redakční radou

úterý, 3. prosince 2019, 12:15 TV MediaGuru

CNN Prima News vstupuje do tréninkové fáze, změny jsou i v řízení stanice. Odchází Martin Ondráček.

Studio CNN Prima News, zdroj: FTV Prima

Studio CNN Prima News, zdroj: FTV Prima

Televizní skupina Prima uvedla, že přípravy stanice CNN Prima News dospěly do další fáze. Zpravodajský tým se na začátku prosince stěhuje do nově zrekonstruované budovy Vinice skupiny Prima na Vinohradské ulici. Prima zároveň odhalila podobu designového zpravodajského studia.

Dochází také ke změně řídicí struktury a následné reorganizaci rolí a procesů v redakčním týmu. Dosavadní ředitel zpravodajství skupiny Prima, Martin Ondráček, odstoupil z osobních důvodů ze své funkce k 30. 11. 2019 a jeho pozice zaniká. Redakce bude vedena Redakční radou CNN Prima News ve složení: ředitelka News Production Eliška Čeřovská, ředitelka News Gathering Petra Benešová a ředitel Online News Tomáš Večeřa. Tato Rada se zodpovídá přímo generálnímu řediteli skupiny Prima Marku Singerovi.

„Toto nové uspořádání nám umožní vyrábět každý den rychlé, živé a atraktivně zpracované zprávy z domova i ze světa. Budeme se přitom opírat o lokální redakci CNN Prima News přímo napojenou na celosvětovou síť CNN. Naším cílem je poskytovat co nejširšímu okruhu diváků maximálně objektivní české zpravodajství na světové úrovni,“ řekl Marek Singer.

Pro CNN Prima News začíná několikaměsíční tréninková fáze, kdy se celý tým musí naučit obsluhovat jak nové technologie, tak i vysílací studio. Zároveň pod vedením odborníků ze CNN začne školení výrobních postupů, uvedla dále Prima.

Celková plocha studia CNN Prima News je téměř 300 m². Prostoru dominuje moderátorský pult se zabudovanou LED obrazovkou, hned za ním je jeden z několika velkých studiových LED panelů. Studio má jako jediné v zemi dvě patra, z horního bude možné vysílat a také vstupovat živě do programu. Barevnost studia odpovídá logu CNN Prima News, tedy modrá, červená a bílá. Za návrhem stojí Jaroslav Holota z kreativního studia Ungroup.

Logo CNN Prima News, zdroj: FTV Prima

Logo CNN Prima News, zdroj: FTV Prima

Prima oznámila partnerství se CNN letos na jaře, vysílací licenci pak obdržela od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání v červnu. Vysílat chce začít v prvním čtvrtletí 2020.

-mav-