Ekonomičtí novináři zakládají nový týdeník Hrot

pátek, 3. ledna 2020, 14:55 Tisk, Internet & Mobil MediaGuru

Nový týdeník Hrot by se měl nejprve objevit na internetu a poté se má představit i v tištěném vydání.

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

Ekonomičtí novináři, kteří byli dosud většinově spojeni s týdeníkem Euro, zakládají nový internetový a tištěný titul. Jmenuje se Hrot a měl by se nejprve objevit v internetové a o měsíc později v tištěné podobě. Na sociální síti Twitter informoval o novém periodiku redaktor nového titulu David Tramba.

Půjde o nový týdeník, který by se měl v únoru objevit na internetu a v březnu 2020 v tisku. Většinově mají redakci tvořit bývalí novináři týdeníku Euro. Redakce by měla sídlit v Praze na Žižkově.

Podle výpisu ochranných známek si název Hrot registrovala společnost Get unblocked, jejímž jediným akcionářem je firma Varonisa. Tu vlastní společnost Touzimsky Kapital Group podnikatele Jana Veverky, která je vlastníkem firmy Touzimsky Media. Ta je menšinovým vlastníkem (20 %) outdoorové skupiny BigBoard Praha

BigBoard Praha se v posledních letech rozšiřuje i mimo trh venkovní reklamy, kde je nejsilnějším hráčem. Provozuje web Flowee.cz, loni koupila firmu Hypermedia a menšinově také vstoupila do regionální televize Praha TV.

Týdeník Euro v polovině loňského listopadu oznámil, že obměňuje redakci. Část redaktorů se rozhodla odejít, a to včetně šéfredaktora Vadima Fojtíka, který by měl stát v čele nového časopisu.

Touzimsky Kapital investovala vedle BigBoardu mj. do prodejce letenek Kiwi.com, Pocket Virtuality nebo Unigeo. O svém podnikání promluvil Veverka v květnovém vydání týdeníku Euro. Rozhovor vedl Pavel Páral, který je členem dozorčí rady společnosti Touzimsky Media. Firma Touzimsky Kapital vznikla v roce 2011 poté, co Jan Veverka odešel z postu tajemníka generálního ředitele Českých drah.

-mav-