Kofola kupuje českého výrobce F. H. Prager

úterý, 7. ledna 2020, 13:10 Aktuality, Marketing MediaGuru

Akvizicí společnosti F. H. Prager vstupuje Kofola do segmentu řemeslných ciderů a limonád.

Zdroj: Kofola ČS

Zdroj: Kofola ČS

Kofola Československo koupila 100% podíl v českém výrobci F. H. Prager. Novou akvizicí, s níž získává společnost všechny výrobcovy značky, receptury i technologie, vstupuje společnost na trh s řemeslnými cidery a limonádami. Obě smluvní strany se dohodly, že cenu transakce nebudou zveřejňovat.

„Dlouhodobě investujeme do rozvoje čerstvých produktů pod značkou Ugo nebo bylinkového portfolia Leros a stále hledáme další cesty, jak rozšířit své portfolio o přírodní a řemeslné produkty,“ říká Daniel Buryš, generální ředitel Kofola ČeskoSlovensko, a dodává: „Tato čerstvá akvizice nám do toho přesně zapadá. F. H. Prager je skvělý start-up, prostřednictvím kterého může Kofola vstoupit do zcela nové kategorie řemeslných ciderů a limonád, ve které vidíme potenciál. Akvizicí rozšiřujeme portfolio o nové značky řemeslných produktů z lokálně dostupných surovin, které nám chutnají, ale zároveň získáváme know-how výrobního procesu fermentace.“

F. H. Prager představuje tak další akvizici Kofoly ČS v nedávném období. Ještě před koncem loňského roku koupila Karlovarskou Korunní a Ondrášovku, předtím investovala do pražské firmy Espresso, distributora kávy Café Reserva a čajů Dilmah.

„Máme za sebou 10 let, kdy jsme každý den zasvětili jablkům a jejich zpracování. Jablečný mošť se stal naším denním chlebem. Byli jsme pionýry ve výrobě řemeslných ciderů v ČeskoSlovensku a zamilovali se do poctivých limonád z ovoce a bylin. Teď je na čase předat naše Pragerovy cidery a limonády někomu, kdo je dokáže rozvinout,“ říká jeden ze zakladatelů společnosti F. H. Prager Ondřej Frunc.

„V Kofole jsme našli dobrého partnera. Ceníme si toho, jak tato společnost klade důraz na lokálnost, čerstvé suroviny a poctivé produkty a věříme, že díky svým marketingovým kompetencím a distribučnímu modelu může naše značky posunout dál,“ dodává Fruncův společník, spoluzakladatel Cyril Holub.

-stk-