ADC: Finalisté lednové reklamní AdParády

pondělí, 17. února 2020, 11:00 Reklama MediaGuru

Přinášíme shortlist nejlepších kreativních kousků měsíce ledna z reklamní hitparády ADC.

Zdroj: ADC

Zdroj: ADC

Ve spolupráci s Art Directors Club (ADC) přinášíme výběr 10 nejlepších lednových kampaní, které vznikly na českém trhu. Která z nich vyhrála lednovou reklamní hitparádu, se dozvíte v podcastu ADC Kitchen, kterou si můžete poslechnout na platformách Soundcloud, Spotify a Apple.

Fio banka: „Dobré zvyky“ ­– Mark BBDO

Fio banka pokračuje v kampani Dobré zvyky. Kreativní koncept opět připravila agentura Mark BBDO, režie hrané části spotů se ujal režisér Tomáš Bařina v produkci Boogie Films.

Invia: „Léto s tebou“ – DDB

Cestovní agentura Invia spustila televizní kampaň s názvem Léto s tebou“. Hlavním motivem je stejnojmenná píseň od Jiřího Schelingera a dovolenková videa přímo od zákazníků.

Jan Becher Pernod Ricard: „Absolut Recycled“ – Radka Salcmannová

Značka vodky Absolut se v kampani Absolut Recycled zaměřuje na udržitelnost a recyklaci. Výsledkem spolupráce značky s agenturou EverWhere, pražskou The Chemistry Gallery a sochařkou, designérkou a módní návrhářkou Radkou Salcmannovou je světelná instalace, která je k vidění na Masarykově nádraží v Praze.

Zdroj: JBPR

Zdroj: JBPR

Radka Salcmannová, zdroj: JBPR

Radka Salcmannová, zdroj: JBPR

ING: „Zasněžená zahrada“ – McCann Prague

Tváří kampaně Zasněžená zahrada společnosti ING je opět Filip Rajmont a jeho druhé já. Za kreativou stojí divize McQueen agentury McCann Prague. Na režisérské křeslo znovu usedl Juraj Janiš pod produkcí Boogie Films.

César & Charles: „Buď součástí kmene“ – Isobar

Kampaň Buď součástí kmene upozorňuje novou streetwear značku César & Charles. V prosinci odstartovala teaserem, kde se v ulicích Prahy a na sociálních sítích objevily vizuály doplněné žlutočervenou páskou s logem značky a odkazem na Instagram. Navázal na ni fashion film The Mythos, vyprávějící fiktivní příběh o vzniku značky plný surrealistických výjevů. Produkci měla na starosti společnost Armada Films, režie se chopil Matyáš Fara.

Drogerie Teta: „Došlo vám to?“ – Triad Advertising

Teta sazí v kampani na radost z nákupu. Idea Došlo vám to? ukazuje drogerii jako místo, kde nejen pořídíte věci do domácnosti, ale můžete se i rozmazlit. V produkci společnosti Nomad spoty natočil režisér Jan Zajíček.

Generali Česká pojišťovna: „Něco se přece jen děje“ – VMLY&R

Kampaň Něco se přece jen dějemá informovat o novém spojení finančních domů – Generali a České pojišťovny. Hlavními tvářemi kampani jsou herci Jan Vlasák a Igor Chmela. Režie se ujal Jan Švejkar, produkci zajistila společnost Stink Films.

Brontosauři v Himalájích: „Věda do Tibetu“ – McCann Prague

Nezisková organizace Brontosauři v Himalájích hledá dobrovolníky na výuku fyziky, biologie nebo chemie na základní škole Spring Dales Public School ve vesnici Mulbekh v Malém Tibetu. Filmová výzva „Věda to Tibetu“ byla natočena režisérem Markem Partyšem a jeho týmu z Bistro Films.

Škoda Auto: Virtuální 3D modely vozů Škoda – Isobar

V rámci přímých přenosů z IIHF Mistrovství světa v ledním hokeji juniorů 2020 se pro české diváky v rozích kluziště poprvé objevily virtuálně umístěné 3D modely vozů Škoda. Řešení s augmentovanou realitou vytvořila kreativní agentura Isobar ve spolupráci s Českou televizí a dalšími partnery.

Český lev: Vizuální styl 27. ročníku – Dynamo Design

Vizuální styl 27. ročníku Českého lva je inspirován legendárním cibulákem.

Zdroj: ČFTA

Zdroj: ČFTA

Zdroj: ČFTA

Zdroj: ČFTA

O finalistech rozhodovali členové ADC:

 • Jan Marcinek (Publicis Groupe)
 • Petr Voborský (copywriter freelancer)
 • Tomáš Otradovec (Toaster Pictures)
 • Roman Bayguzov
 • Rade Šaptović
 • Martina Tóthová (freelancer)
 • David Suda (WMC Grey)
 • Christophe Wechsler (WMC Grey)
 • Pavel Brázda (Department)
 • Matouš Fridrich (Triad Advertising)
 • Milan Vlasák
 • Martin Svetlík (Symbio)
 • Petr Vlasák (Comtech)
 • Jana Pokorná (ADC)
 • Pavel W. Přibyl (freelancer)
 • Miky Karas (Scholz & Friends)

Výsledky lednové AdParády si můžete poslechnout v podcastu ADC Kitchen.

K dispozici na Soundcloud, Spotify a Apple.

-stk-