Heureka zablokovala 50 e-shopů s předraženými respirátory

čtvrtek, 2. dubna 2020, 12:35 Aktuality, Retail, Koronavirus na jaře 2020 MediaGuru

Internetový srovnávač Heureka.cz zablokoval přes 50 e-shopů, které nabízí zboží související s epidemií koronaviru za přemrštěné ceny.

Zdroj: FB Heureka

Zdroj: FB Heureka

Heureka.cz, internetový cenový srovnávač, zablokoval přes 50 e-shopů nabízející roušky, respirátory a dezinfekci za přemrštěné ceny. Další oznámení na podezřelé obchody Heureka prověřuje. ČTK to řekla mluvčí Heureky Adéla Berková.

Na trhu se podle mluvčí objevily desítky nových e-shopů, které zneužívají aktuální situace. Heureka.cz proto zpřísnila systém kontroly pro registraci e-shopů. Na svoje stránky do kategorií, kterých se to týká, přidala upozornění o pečlivější kontrole prodejců a důkladnějšímu srovnání cen. Více také kontroluje stávající obchody.

V nejžádanějších kategoriích od začátku roku výrazně vzrostly průměrné ceny. „Češi aktuálně zaplatí za zboží v kategorii roušky a respirátory o 137 procent více než v lednu. Průměrná cena nabízeného zboží v této kategorii vzrostla až na 747 korun za kus,“ dodal šéf analytiků nákupního rádce Michal Buzek. Podobné je to u dezinfekcí, kde nyní zaplatí zákazníci zhruba o 20 procent více než loni.

Heureka zároveň automaticky blokuje všechny e-shopy označené Českou obchodní inspekcí jako rizikové. Sleduje také nové recenze a v případě podezřelých e-shopů je preventivně blokuje také. Zákazníkům doporučuje sledovat hodnocení e-shopů a vybírat si jenom spolehlivé a důvěryhodné s certifikátem „Ověřeno zákazníky“.

V Česku je od začátku koronavirové epidemie ochranných pomůcek nedostatek, a to například i v nemocnicích. V příštích týdnech by do Česka měly dorazit desítky milionů kusů objednaného materiálu.

Firmy i lidé doma šijí roušky, prodeje šicích strojů rostou

středa 18. března 2020

-čtk-