Lidl začal nabízet sáčky k opakovanému použití

sobota, 7. března 2020, 07:45 Aktuality, Retail MediaGuru

Lidl je dalším z řetězců, který do nabídky zařadil ekologické sáčky k opakovanému použití a redukuje také množství plastů u svých privátních značek.

Loni se v Lidlu spotřebovalo více než čtvrt miliardy mikrotenových sáčků, zdroj: Lidl ČR

Loni se v Lidlu spotřebovalo více než čtvrt miliardy mikrotenových sáčků, zdroj: Lidl ČR

Obchodní řetězec Lidl je další maloobchodník, který začíná nabízet ekologické sáčky k opakovanému použití Green Bags. V jeho prodejnách se loni spotřebovalo více než čtvrt miliardy mikrotenových sáčků a v souladu s odpovědným přístupem k životnímu prostředí proto přistoupil ke změně. Zákazníci sáčky naleznou u ovoce a zeleniny, kde jsou k dispozici v balení po dvou kusech za 19,90 Kč.

„Nabídka sáčků k opakovanému použití jako alternativy k mikrotenovým sáčkům je dalším krokem v rámci naší celofiremní strategie Reset Plastic. Ta je zaměřená na redukci množství plastů u výrobků našich privátních značek, na které usilovně pracujeme,“ říká Michal Farník, jednatel společnosti.

Opakovaně použitelné sáčky nabízí od loňského roku také řetězce Globus jeden za 9,90 Kč a Penny Market za 19,90 Kč. V říjnu 2019 přišel s nEKOnečným sáčkem v balení po dvou kusech za 29,90 Kč Kaufland. Od letošního ledna pak i Albert zahrnul do nabídky opakovaně použitelné sáčky značky Frusack 2 kusy za 210,90 Kč nebo nylonový sáček 2 kusy za 39,90 Kč a propaguje je v aktuální kampani.

Lidl se navíc v roce 2018 zavázal k tomu, že během následujících let (nejpozději do roku 2025) sníží množství plastů u výrobků privátních značek o 20 %, a všechny používané plastové materiály budou recyklovatelné. „Na tomto opatření intenzivně spolupracujeme s našimi dodavateli. Jako příklad můžeme uvést snížení hmotnosti PET lahví a síly obalové folie u balení 6 ks nápojů naší privátní značky Saguaro. Tímto krokem uspoříme až 300 tun plastů (více než 10 milionů lahví) ročně,“ upřesňuje Michal Farník. Obalová folie je navíc bez potisku a tím i snadněji recyklovatelná.

V minulém roce také Lidl zrušil prodej jednorázových plastových výrobků jako jsou kelímky, brčka, příbory nebo vatové tyčinky. Jen úspora u vatových tyčinek, jejichž plastová tyčinka byla nahrazena papírovou, činí úsporu více než 21 tun plastu ročně. Dalšími kroky bylo například nahrazení těžko recyklovatelného PET sleeve u kefírového a acidofilního mléka papírovou etiketou, snížení tloušťky fólie u vybraných výrobků či zmenšování plastových obalů. Těmito postupnými opatřeními se ročně uspoří dalších více než 37 tun plastu.

-zue-