Empresa chce údajně koupit vydavatelství Mladá fronta

úterý, 5. května 2020, 14:00 Aktuality, Tisk MediaGuru

Empresa Media, ovládaná Jaromírem Soukupem, se zajímá o vydavatelství Mladá fronta, které je v insolvenci.

Zdroj: MediaGuru.cz

Zdroj: MediaGuru.cz

Majitel televize Barrandov Jaromír Soukup chce koupit vydavatelství Mladá fronta, které je v insolvenci a hrozí mu konkurz. Odkup nabízí prostřednictvím firmy Empresa Media. Koupí by Empresa Media získala časopis Euro, řadu dalších časopisů a knižní vydavatelství. Upozornil na to dnes zpravodajský server iHned.cz.

„Rozhodl jsem se předložit prostřednictvím mnou ovládané společnosti Empresa Media následující nabídku na pomoc při reorganizaci Mladá fronta a následující odkup jejího závodu, či vybraných aktiv," napsal Soukup v dokumentu zveřejněném v insolvenčním rejstříku.

Empresa už oslovila některé věřitele a nabídla jim odkup jejich pohledávek. Vydavatelství nabízí obchodní spolupráci „s využitím našich obchodních kontaktů a zákazníků, která by okamžitě přinesla společnosti nové obchodní zakázky a stabilizovala by její obrat a cash flow", uvádí firma. Empresa Media by se pak podle Soukupa měla podílet na přípravě reorganizačního plánu, který by byl postavený buď na prodeji firmy jako celku, nebo jeho částí. Během reorganizace je také ochotný poskytnout finanční prostředky tak, aby zůstal zachovaný její provoz.

Zájemců může být víc. Je mezi nimi miliardář Radovan Vítek a jeho CPI Property Group. Spekulovalo se i o miliardáři Michalu Strnadovi, majiteli zbrojařské a průmyslové skupiny Czechoslovak Group. „Situaci vydavatelství Mladá fronta sledujeme, ale v současnosti o investici do něj neuvažujeme," řekl serveru mluvčí Andrej Čírtek. Ve hře může být i slovenská Crane Constancy Investments.

-čtk-