Petr Jonák přechází z Coca-Coly do T-Mobilu

pondělí, 1. června 2020, 14:15 Aktuality, PR, Lidé MediaGuru

Na nově zřízenou pozici ředitele pro korporátní a vnější záležitosti ve firmě T-Mobile přichází Petr Jonák.

Petr Jonák, zdroj: T-Mobile

Petr Jonák, zdroj: T-Mobile

Od 1. července 2020 nastoupí na nově zřízenou pozici ředitele pro korporátní a vnější záležitosti společnosti T-Mobile Petr Jonák, který doposud vedl komunikaci Coca-Coly HBC. Ve své nové funkci bude  zodpovědný za řízení Public Affairs a externí komunikace. Přímo podřízen bude Juraji Bónovi, výkonnému řediteli T-Mobile CR, a bude úzce spolupracovat s vedením společnosti a dalšími strategickými orgány a útvary.

K mobilnímu operátorovi Petr Jonák přichází ze společnosti Coca-Cola HBC Česká republika a Slovensko, kde od roku 2016 pracoval jako ředitel pro veřejné záležitosti, firemní komunikaci a udržitelnost. Předtím sedm let působil v investiční skupině BXR, kde vedl public relations a firemní komunikaci skupiny a byl také členem top managementu společností, do nichž skupina investovala (např. skupina AWT pro nákladní dopravu či těžební společnost NWR). Od roku 2006 do roku 2009 se věnoval vládním záležitostem a CSR ve společnosti Škoda Auto. Pět let strávil v médiích v ekonomickém zpravodajství ČTK, později jako korespondent agentury v Bruselu a nakonec jako redaktor Hospodářských novin. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze a účastnil se MBA programu na IMD Business School. 

Od roku 2015 je Petr Jonák členem výkonného výboru Svazu průmyslu a dopravy ČR, kde je v současnosti zodpovědný za vnitřní EU trh, ochranu zákazníka a udržitelnost. Je také členem Národní ekonomické rady vlády (NERV) a Akademického výboru Compliance Academy.

-stk-