Polárka přichází s novou kampaní i novinkami

neděle, 24. května 2020, 08:20 Aktuality, Reklama, Retail MediaGuru

Zmrzliny Polárka, patřící pod firmu Alimpex, přicházejí s novou reklamní kampaní. Letošní rozpočet bude vzhledem ke koronavirové krizi stejný jako loni.

Alimpex uvádí letos pod značkou Polárka na trh šest novinek, zdroj: Alimpex Food

Alimpex uvádí letos pod značkou Polárka na trh šest novinek, zdroj: Alimpex Food

Rodinná firma Alimpex Food, vlastník značky zmrzlin Polárka, přichází od začátku května s novou kampaní. Jako každý rok dává na trh několik novinek, letos je jich celkem šest. „V roce 2020 jsme připravili celoplošnou kampaň na zmrzliny Polárka zaměřenou převážně na vlajkové lodi v řadách Polárka Zorba, Polárka Hogo Fogo a Polárka Smoothie, které jsme podle cílové skupiny doplnili o novinky Oblížek, Romaneto a Filmovou,“ říká Martin Kincl, marketingový ředitel značky Polárka.

V letošním roce se podle Martina Kincla vzhledem k opatřením ohledně možných dopadů koronavirové krize rozpočet ustálil na podobné investici jako v minulém roce, a sice řádově na 6 až 7 milionech korun. Kampaň je zaměřena na co největší vizibilitu produktů a názvů hlavních řad. Objeví se celoplošně v několika mediatypech, a sice v televizi (sponzoring), rádiu, OOH, instore, online a v tisku. Kreativu pro celou řadu Polárka má na starosti agentura LineArt, strategii na použitá média si tvoří Alimpex interně.

Zmrzliny jsou k dostání v téměř všech maloobchodních řetězcích a Alimpex má silné zastoupení také na nezávislém trhu, postupně se také snaží doplňovat síť prodejců na turisticky atraktivních místech (sezónní provozy) koupaliště, cyklostezky, pamětihodnosti, kempy aj.

Značka Polárka se vrátila na trh před dvěma lety, přičemž v loňském roce oslavila 70. let od svého založení a došlo k inovaci loga. Svůj název dostala po úplně prvním mláděti ledního medvěda v pražské Zoo, které se podařilo odchovat do dospělosti. Pražské mrazírny název začaly používat v roce 1949.

-zue-

Polárka navyšuje marketingový rozpočet o polovinu

středa 17. dubna 2019