Hlavní zprávy bude vysílat jen Prima, na CNN nebudou

pátek, 7. srpna 2020, 07:35 TV MediaGuru

Prima se rozhodla, že zpravodajskou relaci Hlavní zprávy bude vysílat jen na stanici Prima. Na CNN Prima News se vysílat nebude.

Zdroj: Repro CNN Prima News

Zdroj: Repro CNN Prima News

Televizní skupina Prima upraví své programové schéma na stanici CNN Prima News. Z něj stáhne hlavní zpravodajskou relaci Hlavní zprávy. Také následné pořady Showtime a Počasí se už na CNN Prima News vysílat nebudou. Místo celého zpravodajského bloku nabídne CNN Prima News v čase od 18:55 hodinové dokumenty. Hlavní zpravodajská relace se tak bude vysílat jen na hlavní stanici Prima.

Prima naznačila, že zřejmě nepůjde o jedinou novinku. „Jedná se o jeden z dílčích kroků optimalizace programu na kanálu CNN Prima News v kontextu zkušeností za první čtvrtletí vysílání. Diváci mohou i nadále sledovat Hlavní zprávy, Počasí i Showtime na hlavním kanále Prima. O dalších chystaných novinkách budeme veřejnost včas informovat," sdělila na dotaz MediaGuru.cz mluvčí televize Gabriela Semová

Na časové dispozici Hlavních zpráv na stanici Prima se nic nezmění. Vysílat se bude dál od 18:55 do 19:55, po jejím skončení bude následovat pořad Showtime a po něm od 20:05 Počasí

Na červencové tiskové konferenci k podzimnímu schématu Prima uvedla, že na CNN Prima News plánuje  během podzimního vysílání uvést dva zpravodajské bloky, které doplní odpolední kontinuální vysílání. První z nich má startovat ve 12.00 a má mj. přinést i rozhovory na aktuální témata. Odpolední blok od 16.00 se vedle Krimi zpráv převážně zaměří na regionální dění.

CNN Prima News po čtvrt roce fungování zatím dosahuje průměrného podílu celodenní sledovanosti 0,37 % mezi diváky nad 15 let. Stejný podíl má i v divácké skupině 15-69 (zdroj: ATO-Nielsen Admosphere). Hlavní zprávy se společně s pořady Showtime, Počasí a Partie Terezie Tománkové řadily k dosud nejsledovanějším na CNN Prima News. Web CNNPrima.cz dosahuje průměrné měsíční návštěvnosti přes 1,1 milionu reálných uživatelů.

CNN Prima News zahájila 3. května 2020. Hlavní zprávy se od jejího startu vysílaly souběžně na velké Primě i na CNN Prima News.

-mav-