Která reklama je nejzábavnější? Ta od Českých drah

úterý, 22. září 2020, 11:35 Reklama MediaGuru

Nejzábavnější reklamou loňského roku byla ta od Českých drah s Ondřejem Vetchým. Ukazuje to průzkum agentury Ipsos.

Zdroj: Repro YT České dráhy

Zdroj: Repro YT České dráhy

Zábavnost je jedním z ukazatelů reklamy, který má zásadní vliv na její schopnost vrýt se divákovi do paměti. Které z českých reklam byly loni podle veřejnosti nejzábavnější? Podle průzkumu agentury Ipsos, kterého se zúčastnilo 1111 respondentů, nejvíce bavila reklama Českých drah s Ondřejem Vetchým. Hned za ním se umístila reklama ČSOB s Markem Taclíkem a Marií Doležalovou a na třetím místě bodovaly spoty Bohemia Energy s Pavlem Liškou a Markem Danielem. 

Reklamy, označeny jako nejvíce zábavné, jsou většinou tuzemské a propojují se s místní celebritou. Často se jedná o dlouhodobou spolupráci, kdy známá tvář figuruje po delší dobu v různých kreativách.

(1) České dráhy: Nočním vlakem na Slovensko

Za nejzábavnější reklamu byl vybrán spot Českých drah s Ondřejem Vetchým, který cestuje se svou rodinou za dovolenou na Slovensko. Cestou nocují v autě, kde je vyruší policista. Právě dialog Vetchého s policistou, založený na nepochopení některých slovenských slovíček, dokázal diváky pobavit a podpořit zapamatování komunikace. Autorem kampaně je agentura Havas Prague. 

(2) ČSOB: Půjčka na cokoliv

Druhou nejvíce zábavnou reklamou je kreativa z dlouhodobé ho komunikační platformy ČSOB, tentokrát spot „Půjčka na cokoliv“, v níž si duo Marie Doležalová a Marek Taclík povídají s chytrou ledničkou. Pod kampaní je podepsána agentura J. Walter Thompson.

(3) Bohemia Energy: Přeplatky vracíme na účet

Na třetím místě je reklama Bohemia Energy s Markem Danielem v roli režiséra reklamních spotů a Pavlem Liškou, hrajícím tak trochu natvrdlého herce, který není schopen pochopit režisérovo zadání. Kreativa pochází od McCann Prague. 

(4) Česká spořitelna: Naši půjčku v klidu unesete

Reklama další společnosti z bankovního sektoru se umístila na čtvrtém místě. Česká spořitelna pobavila se svou reklamou „Půjčka, kterou v klidu unesete“, kde je ukázáno, že ne vždy jde tak, jak bychom chtěli. Autorem je agentura VMLY&R. 

(5) Milka: Výjimečnost spočívá v maličkostech

Jediná z desítky reklam, jež pochází ze zahraničí, patří čokoládě Milka. Animovaným spotem od Wieden+Kennedy poukazovala na původ svého mléka, které využívá pro svou čokoládu. 

V první desítce nejzábavnějších reklam se dále umístil spot značky Fernet Stock s Lionellem Stockem, E.ON s Marthou Issovou, jež radí s domácím rozvodem, Baťa s manželi Gregor Brzobohatými, Vodafone s Ondřejem Sokolem, který v tom byl až po uši, a Billa s Pavlou Tomicovou, jež nakupovala levně v akci. 

-stk-