O aukci Mladé fronty se zajímá i firma Crane

úterý, 8. září 2020, 11:00 Tisk, Aktuality MediaGuru

Crane Constancy Investments zaslala soudu stížnost kvůli tomu, že se nemohla účastnit aukce, ve které se dražila společnost Mladá fronta.

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

Společnost Crane Constancy Investments (CCI) je zřejmě zájemcem, který chce ještě vstoupit do aukce o získání společnosti Mladá fronta (MF). Naznačuje to stížnost, kterou firma zaslala soudu a ve které se pozastavuje nad tím, že jí nebylo umožněno účastnit se aukce v minulém týdnu. 

Společnost CCI figuruje v insolvenčním řízení Mladé fronty jako zajištěný věřitel s pohledávkou přesahující 55 mil. Kč a je zároveň předsedou věřitelského výboru MF. Od začátku deklaruje zájem o nabytí majetku MF. 

Aukce se na základě dohody soudu, insolvenční správkyně a věřitelského výboru znovu otvírá v úterý 8. září. Je to umožněno na základě tzv. předražku, kterým se má zvýšit nabídka i po skončení aukce. Konkrétně musí být vyšší o 25 procent, než kolik činí vítězná nabídka společnosti PP Partners Prague v minulém týdnu. PP Partners v aukci nabídla 50,1 mil. Kč a předčila tak nabídku vydavatelství A11.

Případný zájemce, který by chtěl využít tzv. předražku, musí do 8. září 2020 do 12:00 hodin doručit Krajskému soudu v Českých Budějovicích závaznou nabídku a v totožném termínu musí složit 100 procent ceny na bankovní účet. Následně může vítěz aukce, společnost PP Partners Prague, dorovnat nejvyšší nabídku do 8. září do 15:00 hodin a složit doplatek ceny do 9. září 2020. Konečné slovo v otázce prodeje vydavatelství Mladá fronta bude mít insolvenční soud.

Společnost Crane Constancy Investments, kterou vlastní slovenští podnikatelé Michal Martinko a Braňo Prieložný, spoluzakladatel slovenského Istrokapitalu, odkoupila na začátku letošního roku největší pohledávku za vydavatelstvím Mladá fronta od spořitelního družstva Artesa. Společnost tehdy zdůvodnila, že chce vydavatelství pomoci k rychlé restrukturalizaci vedoucí k ukončení insolvenčního řízení a nadále s ním spolupracovat jako strategický partner.

-mav-