CME vyplatí odcházejícím manažerům vysoké odstupné

čtvrtek, 15. října 2020, 07:40 TV MediaGuru

Odstupné v souhrnné výši blížící se k dvaceti milionům amerických dolarů vyplatí společnost CME svým odcházejícím manažerům.

Christoph Mainush, zdroj: TV Nova

Christoph Mainush, zdroj: TV Nova

Manažeři společnosti Central European Media Enterprises (CME), kteří s převzetím společnosti skupinou PPF své pozice opouštějí, budou na základě předešlých dohod vyplaceni částkami v souhrnné výši blížící se k dvaceti milionům USD.

Generální ředitelé Michael Del Nin a Christoph Mainusch, kteří se od roku 2013 dělili o post CEO, mají podle uzavřených dohod oficiálně opustit svůj post v rozmezí 11. až 12.11. 2020. Každý z nich má obdržet částku ve výši 6,78 mil. USD (cca 156 mil. Kč). Výplata se skládá z několika předem definovaných parametrů, které byly stanoveny už v zaměstnanecké smlouvě z konce roku 2017. Skládá se tak mj. z dvou ročních platů a z dvou ročních bonusů.

Částkami v úrovni jednotek milionu USD budou vyplaceni také odcházející ředitel právní sekce CME Daniel Penn a finanční ředitel David Sturgeon. V jejich případě půjde o 2,67 mil. USD, resp. o 1,79 mil. USD.

CME už v úterý informovala o tom, že v den převzetí firmou PPF končí svou působnost také dosavadní představenstvo společnosti CME.

Poté, co PPF převzala CME, jmenovala do čela společnosti pro český, slovenský, rumunský a slovinský trh Didiera Stoessela. CME Bulharsko bude řídit Luboš Jetmar.

Televizní skupiny Nova a Markíza z portfolia CME vytvořily v loňském roce podle výroční zprávy za rok 2019 konsolidované tržby ve výši 7,9 mld. Kč a vykázaly konsolidovaný čistý zisk ve výši 979,6 mil. Kč.

PPF dokončila převzetí CME v úterý 13. října 2020. Hodnota transakce dosáhla 2,2 mld. USD (cca 51 mld. Kč).

-mav-