Billa zavádí resáčky z recyklovaného plastu

pondělí, 23. listopadu 2020, 07:30 Aktuality, Retail MediaGuru

Billa nabízí svým zákazníkům opakovaně použitelné sáčky pro odnos potravin.

Resáček je z 80 % vyrobený z recyklovaného plastu, zdroj: Billa.

Resáček je z 80 % vyrobený z recyklovaného plastu, zdroj: Billa.

Obchodní řetězec Billa uvádí na trh tzv. resáčky, sáčky na ovoce a zeleninu z recyklovaného plastu. Pokračuje tak ve své dlouhodobé strategii podpory druhotného zpracování surovin, díky níž letos ušetřila více než 300 tun nevyužitého plastového odpadu. 

„Věříme, že si resáčky zákazníci oblíbí, a pomohou nám tím omezit používání sáčků mikrotenových. Ty se bohužel velmi zřídka recyklují a následně i druhotně zpracovávají, takže dochází ke vzniku zbytného jednorázového plastového odpadu. Navíc, v prodyšných resáčcích zůstávají potraviny déle čerstvé, než v mikrotenu,“ říká Dana Bratánková, manažerka korporátní komunikace společnosti Billa. 

Resáčky zákazníci naleznou v sekci ovoce a zeleniny. Za cenu 29,90 Kč je možné pořídit sadu dvou kusů stejné velikosti, přičemž nosnost sáčku je 2 kg. Doporučení pro zákazníky je vážit ovoce a zeleninu bez sáčku a potraviny do něj vložit až po zvážení. Použít je lze také pro některé druhy pečiva, nemastného, bez polevy či pocukrování. Sáčky jsou pratelné na 30 °C, a pokud doslouží, lze je vhodit jakožto polyester do kontejnerů na textil, a dát jim tak šanci na další využití. Při běžném užívání je jejich životnost několik let.  

Resáčky, jež jsou z 80 % vyrobené z recyklovaného plastu, doplňují nabídku plastové tašky ve dvou velikostech a termotašky z recyklovaného materiálu. V příštím roce Billa navíc plánuje nabídnout velké pevné tašky z LDPE folie z recyklovaných plast.

Sáčky k opakovanému použití nabízí ve svých obchodech také řetězec Lidl, Globus, Penny Market. Albert se pro změnu spojil s projektem Frusack v jedné ze svých věrnostních kampaní. 

-stk-