Obchod vydavatelství Burda povede Martina Krátká

pondělí, 9. listopadu 2020, 10:25 Tisk, Lidé MediaGuru

Vít Fiala odejde ke konci roku z vydavatelství Burda, jeho místo převezeme stávající group manažerka lifestylových titulů Martina Krátká.

Martina Krátká, zdroj: Burda International CZ

Martina Krátká, zdroj: Burda International CZ

Novou obchodní ředitelkou ve vydavatelství Burda International CZ se od 1. ledna 2021 stane Martina Krátká. Na pozici vystřídá Víta Fialu, který po roce z tohoto postu odchází. Burda uvedla, že se po úspěšném splnění klíčových úkolů a po důkladném zvážení rozhodl odejít „vstříc novým výzvám".

Martina Krátká má dlouholeté zkušenosti v oblasti médií a prodeje reklamy. Ve vydavatelství Burda působí od roku 2018, aktuálně na pozici group manager pro lifestyle. Před příchodem do Burdy pracovala čtyři roky ve skupině Mafra a před tím téměř deset let v Mladé frontě. V nové pozici má zajistit především kontinuitu a rozvoj nastavené obchodní strategie vybraných vydavatelských značek.

„Těší mě, že jsme pro obsazení této důležité pozice mohli sáhnout do vlastních řad. Martina přišla před několika lety do Burdy již jako zkušená obchodní manažerka a zde dorostla do nové role obchodní ředitelky právě včas,“ uvedla ke změně Petra Fundová, generální ředitelka vydavatelství.

Jméno nového manažera pro lifestyle chce Burda oznámit do konce listopadu.

Burda má za sebou rok mnoha změn. Na jaře vydavatelství koupilo contentovou agenturu C3, na podzim oznámilo zrušení několika brandů a obsadilo funkci digitálního ředitele, na kterou nastoupil Erik Luhový. Všechny aktivity mají směřovat k naplnění dlouhodobé strategii společnosti, a sice věnovat se rozvoji ekosystémů okolo klíčových brandů Elle, Marianne a Apetit a plně využít jejich digitální, ale i off-line potenciál. V roce 2021 tak odstartují například premiérové jarní dny Marianne, Apetit dostane nový web a pod brandem Elle se představí projekt Ellephoria zaměřený na kosmetiku.

-mav-