Český rozhlas získal licenci pro olympiády 2022 a 2024

středa, 30. prosince 2020, 10:15 Aktuality, Rádio MediaGuru

Český rozhlas získal od společnosti Discovery Communications licenci na vysílání ze zimních olympijských her 2022 v Pekingu i letní olympiády 2024 v Paříži.

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

Český rozhlas (ČRo) získal od společnosti Discovery Communications licenci na vysílání ze zimních olympijských her 2022 v Pekingu i letní olympiády 2024 v Paříži. 

„Díky dohodě se společností Discovery Communications, která je majitelem veškerých práv pro celou Evropu, můžeme zprostředkovat neopakovatelnou atmosféru nejen zimních olympijských her v roce 2022, ale také těch letních, které se uskuteční o dva roky později v Paříži,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Český rozhlas je v současném okamžiku jediným rozhlasovým vysílatelem na území České republiky, který získal neomezenou licenci na vysílání z letních i zimních olympijských her v letech 2022 a 2024. Má tak nabídnout plnohodnotné zpravodajství z obou olympiád na všech stanicích, včetně nové digitální stanice ČRo Radiožurnál Sport.

„Zejména program stanice Radiožurnál a digitální stanice Český rozhlas Radiožurnál Sport nabídne jako vždy živé vstupy, přenosy důležitých sportovních klání i ohlasy českých sportovců či expertů,“ uvedl ředitel Zpravodajství Českého rozhlasu Jan Pokorný.

-mav-