Bastlová připravuje pro Seznam Zprávy podcast Ptám se já

pondělí, 1. února 2021, 08:00 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Novinářka a moderátorka Marie Bastlová připravuje na Seznam Zprávách rozhovorový podcast Ptám se já.

Marie Bastlová, zdroj: Seznam Zprávy

Marie Bastlová, zdroj: Seznam Zprávy

Novinářka a moderátorka Marie Bastlová připravuje na Seznam Zprávách rozhovorový podcast Ptám se já. Zve si do něj politiky, ekonomy a další hosty s vlivem nebo veřejnou zodpovědností. Rozhovor se vysílá živě jako přenos na SZ.cz, posluchači pak dostávají i rozšířenou podcastovou verzi na webu a v podcastových aplikacích.

„Rozhovor jeden na jednoho, tak zvaný hardtalk, je v novinařině strašně důležitý žánr, a to zejména v době, kdy si politici zvykli tak často ohýbat realitu a překrucovat statistiky. Proto chci své hosty konfrontovat s fakty i s jejich vlastním slovy a trvat na odpovědích. Cením si toho, když s rozhovorem souhlasí a přijdou, protože vím, že to pro ně často není nic příjemného,“ uvedla Bastlová.

V pilotních dílech Bastlová zpovídala předsedu Sněmovny Radka Vondráčka (ANO), vládního zmocněnce pro IT Vladimíra Dzurillu nebo šéfa STAN Víta Rakušana. Největší ohlas vzbudil rozhovor s nezařazeným poslancem Lubomírem Volným den po incidentu ve sněmovně, který na SZ.cz zaznamenal 126 000 zhlédnutí.

Podcast s Bastlovou připravuje editorka Eliška Dokulilová, výrobu zaštiťuje podcastový tým Seznam Zpráv, do kterého nedávno přišel editor Jakub Viliš (dříve šéfredaktor obsahu Youradio Talk). Tým využívá i zázemí Radia Expres FM.

Seznam Zprávy se na vlastní podcastovou tvorbu soustředí od ledna 2020, aktuálně vytváří šest podcastů týdně. Nejúspěšnějším je uzavřená série České podsvětí, která dosud nasbírala 550 000 stažení v podcastových aplikacích a 273 000 přehrání na SZ.cz.

-mav-