Výroční AdParáda: Nejlepší reklamou roku je „Věda do Tibetu“

čtvrtek, 4. února 2021, 07:25 Reklama MediaGuru

Nejlepší reklamou loňského roku reklamní hitparády ADC byl zvolen počin Brontosaurů v Himalájích, McCannu a režiséra Marka Partyše.

Zdroj: Repro YT Brontosauři v Himalájích

Zdroj: Repro YT Brontosauři v Himalájích

Reklamní hitparáda AdParáda, kterou pořádá Art Directors Club (ADC), vybrala nejlepší reklamu uplynulého roku. V živém vysílání, které proběhlo ve středu od 16 hod. na YouTube, o ní rozhodla speciální porota složená z Karla Hrbka, Michelle Losekoot, Edy Kauby, Petry Jankovičové, Jakuba Hodbodě, Kataríny Králikové a Pavla Minára. Vítězem se stal reklamní spot „Věda do Tibetu“, který pro organizaci Brontosauři v Himalájích vytvořila agentura McCann s produkční společností Bistro Films a režisérem Markem Partyšem.

Na druhé příčce se umístila reklama Českého červeného kříže od Comtech Can, na třetí vizuály McDonald’s na podporu služby McDelivery, pod kterými je podepsána agentura DDB. Do výběru pěti nejlepších se dále dostala reklama Rohlíku od dua Wilhelm Kinga a spot na Budvar 33 od Kaspen/Jung von Matt. 

Celý žebříček 12 finalistů naleznete níže. 

Porota Výroční AdParády, zdroj: ADC

Porota Výroční AdParády, zdroj: ADC

Žebříček nejlepších reklam 2020 Výroční AdParády 

1. místo – Brontosauři v Himalájích: „Věda do Tibetu“ – McCann Prague

Nezisková organizace Brontosauři v Himalájích hledá dobrovolníky na výuku fyziky, biologie nebo chemie na základní škole Spring Dales Public School ve vesnici Mulbekh v Malém Tibetu. Filmová výzva „Věda to Tibetu“ byla natočena režisérem Markem Partyšem a jeho týmem z Bistro Films.

2. místo –  Český červený kříž: „Ruce“ – Comtech Can

Český červený kříž ve své kampani Ruce připomněl, že darování krve je i v současné době covidu důležité. V minutovém spotu jsou zobrazeny lidské ruce v mezních situacích. Kreativní koncept pochází od agentury Comtech Can, realizovala ji produkční společnost Bistro Films v režii Marka Partyše.

3. místo – McDonald’s: McDelivery – DDB Prague 

McDonald’s propagoval svou rozvozovou službu McDelivery prostřednictvím série kreativních vizuálů, pracující s motivem hald použitého nádobí zde nápadně připomínají oblíbené produkty značky. Pod nápadem je podepsána agentura DDB. 

Zdroj: McDonald's

Zdroj: McDonald's

4. místo – Rohlík: „Dobré jídlo, dobří lidé, lepší svět“ – Wilhelm Kinga

Rohlík vytvořil imageový spot oslavující dobré jídlo, pozitivní charakter lidí i návrat ke kořenům. Kampaň vznikla ve spolupráci s kreativním duem Wilhelm Kinga. Produkci zajistila společnost Bistro Films. Režii měl na starosti Marek Partyš.

5. místo – Budějovický Budvar: „Budvar 33“ – Kaspen/Jung von Matt

Pivovar Budějovický Budvar podpořil svůj hořký ležák Budvar 33Nápad pochází od agentury Kaspen/Jung von Matt, produkci zajistilo duo Wolfberg. 

6. místo – Rossmann: „Pečujeme s láskou“ – DDB Prague 

Řetězec drogerií Rossmann přišel s novou komunikační strategií, vzniklou ve spolupráci s agenturou DDB. Kampaň rozvíjí stávající koncept značky „A život je krásnější“, obohacuje ho o tematiku péče o sebe a své blízké. Produkce spotu se ujala společnost Boogie Films ve spolupráci s režisérem Jurajem Janišem.

7. místo – Nike & „Street Football Barcelona: „I have everything“ – Luboš Vacke / Tomáš Novotný

Spolupráci značky Nike a barcelonské street fotbalové komunity představil spot „I have everything“. Jeho realizaci zaštítila česká produkce Creative Embassy ve spolupráci s Nike, No Limits Collective a Belushis. Režisérem spotu, jehož užití se plánovalo zejména na sociálních sítích, na obrazovkách při turnajích a v místě prodeje, je Luboš Vacke. Spoluautorem kreativního konceptu je Tomáš Novotný.

8. místo – Engelmüller: „Drive to Win“ – Scholz & Friends Praha 

Značka rukavic Engelmüller si v kampani připomněla 71 let od vítězství vozu české výroby Aero Minor na legendárním závodě v Le Mans. K výročí byla vytvořena limitovaná kolekce ručně šitých rukavic, část výtěžku putovala spolku Le Mans Redux. Produkci zajistila společnost Creative Embassy, režíroval Prokop Motl.

9. místo – GlaxoSmithKline: „Odol přichází s odolštinou“ – WMC Grey

Společnost GlaxoSmithKline se rozhodla oživit slávu značky zubní pasty Odol, která má na českém trhu tradici 128 let. Nosným prvkem je tzv. odolština. Pod kampaní je podepsána agentura WMC Grey. Produkci zajistila Armada Films, režie se ujal Tomáš Řehořek. 

10. místo – Ria: „Sliby mojí vagíně“ – Symbio  

Menstruační pomůcky Ria se v kampani Sliby mojí vagíně pustily do tématu sebepřijetí a reprodukčního zdraví. Kreativa je dílem agentury Symbio, natáčení zaštítila produkce Doit s režisérem Jiřím Horenským. Na spot navazuje edukačně-zábavný obsah s odbornou garancí organizace Loono. 

11. místo – Český olympijský výbor: „Silnější pro život“ – in-house

Český olympijský výbor připravil interně kampaň „Silnější pro život“, s níž chtěl ukázat, že i malé změny přispějí k posílení zdraví. Pro kampaň byl využit mediální prostor, který byl rezervován pro olympijské hry v Tokiu 2020. Režie spotů se ujal Tomáš Mašín. Autorem fotografií je Herbert Slavík. 

12. místo – Mall.cz: „Malé i velké radosti pro všechny“ – in-house

Mall.cz odstartoval před vánočními svátky svůj nový komunikační koncept se sloním hrdinou. Ten má prezentovat distinktivní prvek, představovat charakter, ke kterému si zákazníci vybudují pozitivní vztah. Kreativní koncept a animované spoty vznikly spoluprací marketingového týmu Mall.cz s Pavlem W. Přibylem z dua Wilhelm Kinga a produkcí internetové televize Mall.tv. Animaci vytvořil Radovan Surý s animačními studii BareBear production a PFX.  

Na záznam z vyhlašování Výroční AdParády se můžete podívat zde

-stk-