Petr Kellner zemřel při nehodě vrtulníku na Aljašce

pondělí, 29. března 2021, 08:00 TV, Lidé MediaGuru

Český miliardář a podnikatel Petr Kellner v sobotu zemřel při nehodě vrtulníku v aljašských horách.

Petr Kellner, zdroj: PPF

Petr Kellner, zdroj: PPF

Český miliardář a podnikatel Petr Kellner v sobotu zemřel při nehodě vrtulníku v aljašských horách. Informaci zahraničních médií o tragickém úmrtí šestapadesátiletého podnikatele ČTK potvrdila mluvčí investiční skupiny PPF Jitka Tkadlecová. Pohřeb se bude konat v úzkém rodinném kruhu. Mluvčí zároveň požádala, aby všichni respektovali soukromí Kellnerovy rodiny.

„Zatímco jeho pracovní život byl plně ve znamení neuvěřitelné pracovitosti a kreativnosti, jeho soukromý život patřil jeho rodině a dětem. Pohřeb proto proběhne v úzkém rodinném kruhu. Prosíme všechny, zejména média, aby v tuto těžkou chvíli respektovali soukromí rodiny pana Petra Kellnera," uvedla Tkadlecová.

Důvody nehody, při níž zahynulo pět lidí, jsou předmětem vyšetřování, dodala mluvčí. Podle aljašské policie je mezi oběťmi leteckého neštěstí kromě Kellnera i další Čech, padesátiletý Benjamin Larochaix.

Kellner je majoritním vlastníkem investiční skupiny PPF Group, která investuje do řady odvětví a působí na třech kontinentech. Podle výroční zprávy společnosti za rok 2019 Kellner ovládá 98,93 procenta PPF. Kellnera už 15 let řadí časopis Forbes mezi nejbohatší lidi na světě, jeho majetek odhaduje na 293 miliard korun.

Na podzim loňského roku se skupina PPF stala majitelem televizních stanic CME, která působí v pěti zemích střední a východní Evropy a pod kterou patří i největší tuzemská komerční televize Nova. PPF na mediálním trhu také vlastní televizní stanici O2 TV a je spoluvlastníkem internetové televize Mall.TV. (Přehled vlastnictví na mediálním trhu zde).

Pod PPF patří vedle zmíněných mediálních aktiv také značky O2, Home Credit, PPF banka, Air Bank, CETIN, Sotio, PPF Real Estate Holding, Heureka, Škoda Transportation, CzechToll, Mall Group či ČD - Telematika. Na telekomunikačním trhu vlastní ve střední a východní Evropě také společnost Telenor (Bulharsko, Maďarsko, Černá Hora, Srbsko).

Oficiální oznámení PPF

S hlubokým zármutkem oznamujeme, že při nehodě vrtulníku v Aljašských horách, v sobotu 27. 3. 2021, tragicky zahynul zakladatel a majoritní akcionář skupiny PPF pan Petr Kellner. Důvody nehody, při níž zahynulo celkem pět osob, jsou předmětem vyšetřování.

Petru Kellnerovi by bylo 56 let. Zatímco jeho pracovní život byl plně ve znamení neuvěřitelné pracovitosti a kreativnosti, jeho soukromý život patřil jeho rodině a dětem. Pohřeb proto proběhne v úzkém rodinném kruhu. Prosíme všechny, zejména média, aby v tuto těžkou chvíli respektovali soukromí rodiny pana Petra Kellnera.

-čtk, -mav-