Značka zmrzlin Polárka sází letos na rodinná balení

pondělí, 7. června 2021, 15:45 Aktuality, Marketing, Retail MediaGuru

Polárka letos kromě novinky ze zakysané smetany připravila většinu svých zmrzlin v rodinných nebo multipack baleních.

Polárka má nově většinu zmrzlin dostupnou v rodinných baleních, zdroj: Alimpex Food

Polárka má nově většinu zmrzlin dostupnou v rodinných baleních, zdroj: Alimpex Food

Značka zmrzlin Polárka, patřící společnosti Alimpex, dává na trh opět novinky. Tou hlavní jsou zmrzliny ze zakysané smetany Krajanka v čokoládě. V nabídce jsou dvě příchutě, s vaječným likérem a s klasickou čokoládovou. Další novinkou je čokoládová verze Oblížku, zmrzliny ve tvaru donutu, s vanilkovou příchutí, kakaovou polevou a cukrovými kousky.

Na základě předpokládaného trendu poptávky zákazníků připravila Polárka také nová větší balení. Firma podle zkušeností z loňského roku očekává v létě příklon k rodinným balením oproti impulsním nákupům pouze jednoho kusu zmrzliny.

„V letošním roce předpokládáme lehký procentuální přesun k výrobkům ‚take home‘, tedy produktům, které si zákazníci odnáší domů, spíše než k impulsnímu nákupu jednoho kusu zmrzliny. Tomu jsme přizpůsobili i vývoj nových rodinných balení a dále balení tzv. multipacků – více kusů nanuků v jednom balení,“ říká Martin Kincl, marketingový ředitel značky Polárka.

Nové balení tak dostaly ovocné zmrzliny Smoothie mango a Smoothie malina. Rovněž dochází k přebalení zmrzliny inspirované řeckým jogurtem Zorba – v příchutích s medem a mandlemi nebo lesním ovocem. Tyto zmrzliny budou nově dostupné i v kelímku. V rodinných baleních budou také k dispozici nanuky, a to Smoothie mango a malina, Zorba s medem a mandlemi i Oblížek cukrový a kakaový.

Výrobky podpoří podobně jako v minulých letech komunikační kampaň. Objeví se celoplošně v několika mediatypech, a sice sponzoring v televizi, dále reklamy v rádiu, OOH, instore, online a v tisku. Kreativu pro celou řadu Polárka má na starosti agentura LineArt, strategii na použitá média si tvoří Alimpex interně. Zmrzliny jsou k dostání v téměř všech maloobchodních řetězcích a Alimpex má silné zastoupení také na nezávislém trhu, postupně se také snaží doplňovat síť prodejců na turisticky atraktivních místech (sezónní provozy koupaliště, cyklostezky, pamětihodnosti, kempy aj).

V roce 2018 prodělala značka Polárka velký comeback, kdy její výrobu obnovila rodinná firma Almpex Food a po letech odmlky ji znovu vrátila na pulty obchodů a značka také dostala zbrusu novou tvář. Došlo k inovaci loga, kde i nadále zůstala ve znaku původní ikona – medvědice Polárka.

Polárka přichází s novou kampaní i novinkami

neděle 24. května 2020

-zue-