Digital People spojí e-shopy Zoot, Bibloo, Urbanstore a Different

čtvrtek, 16. září 2021, 16:05 Aktuality, Retail, Internet & Mobil MediaGuru

Módní e-shopy Zoot, Different, Urban Store a Bibloo začínají od října nově vystupovat pod společnou entitou Digital People.

Probíhá také dokončovací fáze spojení fúzi módního e-shopu Zoot se společností Digital People, zdroj: Zoot

Probíhá také dokončovací fáze spojení fúzi módního e-shopu Zoot se společností Digital People, zdroj: Zoot

Investiční skupina Natland konsoliduje své fashion aktivity pod jednu společnost. Módní brandy Zoot, Different, Urban Store a Bibloo začnou nově vystupovat pod společnou entitou Digital People (původně provozovala e-shopy Bibloo a Urban Store a Natland ji oficiálně akvíroval v červnu 2021). Ta se tak stane zastřešující společností pro čtyři fashion e-shopy, které nabízejí 300 světových značek v jedenácti zemích Evropy. Spojení by mělo zefektivnit provoz, a přitom poskytnout zákazníkům lepší uživatelský zážitek z nákupu. Jediným akcionářem Digital People je Company New z investiční skupiny Natland.

„Fúze, která bude účinná od 1. října 2021, má mimo jiné přinést zjednodušení v rámci účetnictví, skladování, IT i nákupu stovek módních značek. Například účetnictví přejde na jeden homogenní systém, zmenší se počet ručních a nadbytečných kroků. Vše má jeden cíl, kterým je ještě lepší zákaznický zážitek při nákupu módy online v kombinaci s výdejnami radostmi, kterými konkurence nedisponuje,“ říká Tomáš Raška, většinový vlastník skupiny Natland.

Zákazníci všech e-shopů budou moci využívat síť Výdejen radosti, kterých teď Zoot nabízí více než 120 a budou mít možnost vyzkoušet si zboží při vyzvednutí. S Urban Store navíc do skupiny přibyly dva kamenné obchody v Praze na Václavském náměstí a v Brně. „Chceme z nich udělat místa pro setkávání i zábavu, například ve velké prodejně v Praze lze konat i módní přehlídky,“ dodává Milan Polák, CEO Zoot.

Módní portál Bibloo kupuje Urbanstore.cz

středa 18. prosince 2019

Fúze má také vést ke zdokonalení webů díky jednomu IT řešení, transformace na nový IT systém už probíhá. V nejbližších dnech bude ke stažení nová mobilní aplikace Zoot, kterou má už v současnosti nainstalovanou 80 tisíc zákazníků. Na stejném technologickém řešení budou moci fungovat i ostatní brandy ve skupině. Díky fúzi dojde k propojení skladů a zrychlení expedice objednávek zákazníků všech e-shopů.

„Bibloo a Urban Store měly sklad v Jenči u Prahy, ten se nyní přestěhuje do skladu Zootu v Říčanech. Z technického hlediska to znamená přesun 400 tisíc kusů zboží, ale také posílení směn a zrychlení odbavování objednávek. Tedy i odpolední objednávky nově odejdou zákazníkům v ten samý den,“ uvádí Milan Polák.

Skupina Digital People nabízí zákazníkům výběr z 1,2 milionu kusů oblečení, bot a doplňků od 300 značek. Zatímco Urban Store je zaměřen především na sportovní oblečení, Bibloo přináší prémiové značky, které dosud v Zootu chyběly. Překryv zákaznických databází e-shopů činí 3 %, skupina by tak měla být schopná cílit na všechny typy zákazníků.

Investiční skupina Natland byla založena v roce 2002 Tomášem Raškou a v současné době má další tři partnery: Karla Týce, Davida Manycha a Janu Sečkářovou.

Zoot má novou vlastní módní značku Metroopolis

čtvrtek 2. září 2021

-zue-