Modrá pyramida pokračuje se sociálním experimentem

středa, 8. září 2021, 11:25 Aktuality, Reklama MediaGuru

Svým sociálním experimentem chce Modrá pyramida ukázat, jak hluboká propast je mezi životními sny mladých a realitou.

Zdroj: Repro YT Modrá pyramida

Zdroj: Repro YT Modrá pyramida

Modrá pyramida se i letos rozhodla uskutečnit sociální experiment s mladými lidmi. Navazuje tak na loňský rok, kdy představila reklamní kampaň „Klíčová otázka“, ve které formou experimentu inspirovaném tzv. marshmallow testem zjišťovala, jak se mladí lidé staví k tématu úspor. Letos se pustila do produkce druhého ročníku, jenž se zaměřil na sny mladých lidí a na jejich očekávání od života, které se často od reality liší. 

Modrá pyramida staví kampaň na tzv. marshmallow testu

pondělí 14. září 2020

„Pokračování Klíčové otázky zkoumá přístup mladých lidí k penězům podrobněji a hlouběji. Tentokrát se místo o dva tisíce korun hraje o jejich budoucnost. Do nového experimentu bylo pozváno dvacet mladých lidí ve věku 18–21 let, a to ve stejném poměru žen a mužů, s různými úrovněmi vzdělání. Všichni měli na počátku stejnou startovací čáru a postupně odpovídali na dvacet otázek, které jim pokládal moderátor experimentu Jakub Kotek, jenž byl také tváří první kampaně,“ přibližuje Ondřej Suchý, manažer marketingu Modré pyramidy.

Hlavním cílem bylo tentokrát ukázat, že mezi životními sny mladých a následnou realitou se dost často nachází hluboká propast. „V dnešním světě, který je zejména na sociálních sítích obvykle prezentován v podobě luxusu a dokonalosti, se vytrácí aspekt reality, která nebývá vždy taková, jakou jsme si ji vysnili. Důležité však je, aby lidé, ať už jsou mladí, nebo v pokročilejším věku, na své sny nerezignovali a dělali pro svoji budoucnost maximum. Jako jeden z příkladů uvádíme právě sen o vlastním bydlení, které je pro běžnou populaci čím dál hůř dosažitelné a je třeba na něm pracovat již od útlého věku, také za pomoci rodičů,“ dodává Suchý.

Celá kampaň vznikala převážně in-house ve spolupráci s produkční agenturou Wesnap a kreativní agenturou YYY agency. Režie se ujal Jan Hegar, media manažer Modré pyramidy. Součástí natáčení byla také psycholožka Michaela Daňková, která pomáhala při konstrukci experimentu a také při jeho následném vyhodnocení.

Kampaň je k vidění v televizi a na internetu, kde běží aktualizované webové stránky, kde bude mimo jiné možnost celý experiment zhlédnout.

-stk-