Nej.cz ze skupiny Kaprain kupuje majitele Kuki TV

pondělí, 1. listopadu 2021, 07:20 Aktuality, TV, Internet & Mobil MediaGuru

Společnost Nej.cz z investiční skupiny Kaprain Karla Pražáka kupuje firmu Smart Comp., provozovatele sítě netbox a majitele televize Kuki.

Zdroj: Kuki TV

Zdroj: Kuki TV

Společnost Nej.cz z investiční skupiny Kaprain Karla Pražáka kupuje firmu Smart Comp., provozovatele sítě netbox a majitele televize Kuki. Spojení posuzuje Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který o tom informoval na svých internetových stránkách.

„K navrhovanému spojení soutěžitelů dochází zejména v oblasti poskytování služeb přístupu k internetu, televizního vysílání a hlasových služeb koncovým zákazníkům, pronájmu páteřních linek a poskytování konektivity ve vlastní optické síti," uvedl úřad v oznámení. Transakci posuzuje v takzvaném zjednodušeném řízení a rozhodnutí tak vydá do 20 dní.

Společnost Nej.cz poskytuje internetové připojení, televizní a mobilní služby, podle svých internetových stránek využívá její služby více než 170.000 domácností a 10.000 firem.

Skupina Kaprain byla založena v roce 2013. Soustředí se na tři základní oblasti: průmysl, nemovitosti a finance. Nemovitostní část skupiny tvoří zejména výstavba na pozemcích u pražské O2 areny, rekonstrukce budovy v Pařížské ulici a projekt Vítězné náměstí.

Do průmyslové větve patří podíly ve společnostech, případně financované projekty, jako jsou právě Nej.cz, AVE CZ odpadové hospodářství a Premium Outlet Prague Airport. Ve financích se skupina zabývá odkupem, správou a vymáháním pohledávek. Od roku 2019 vlastní skupina hokejový klub HC Sparta Praha.

Brněnská společnost Smart Comp. poskytuje v deseti městech internetové služby pod značkou netbox, vlastní televizi Kuki a je i virtuálním mobilním operátorem. Podle výroční zprávy za rok 2020 vykázala firma roční čistý obrat ve výši 294 milionů korun a zisk po zdanění ve výši 58 milionů korun.

-čtk-